Dziwny problem z dvd/cd - traktuje zapisane cd jak puste

Witam,

mam bardzo dziwny problem, posiadam laptopa sony vaio i system windows vista z sp2 no i problem od jakiegos czasu (nawet nie wiem od kiedy bo bardzo rzadko uzywalem cd/dvd) - problem jest taki ze jak wloze plyte z jakimi kolwiek zapisanymi danymi to nie moge przejsc do tych danych a kazda taka plyte odtwarzacz widzi mi jak pusta i pyta sie mnie czy nagrac plyte…

Co to sie moglo stac i jak mozna by to naparawic by uniknac reinstalacji systemu?

Dodam ze oczywiscie chcac przejsc do danych probowalem roznych spsobow - rowniez klikajac prawym przyciskiem na ikonie odtwarzacza i “otwórz”, równiez inne programy typu total commander nie czytaja mi tych plyt - one z kolei traktuja jakby w ogole nie bylo plyty.

może tylko laser jest zabrudzony . czyściłeś ?

A próbowałeś wrzucić jakaś płytę wytłoczoną (kupioną w sklepie) z dowolnymi danymi (gra, muzyka, DVD)??

a no wrzucilem plyte wytloczona z muzyka ze sklepu i normalnie dziala… A plyty kupione nagrane chce w kolko nagrywac

A na innym komputerze i innym DVD/CD da się odczytać tą płytę?

Sam ją nagrywałeś? Czasem napędy tracą swoje super parametry

i trzeba nagrać płytkę z mniejsza prędkością niż podana na płycie,

albo kupić płytkę lepszej jakości.

U siebie tego doświadczam że teraz jakiś esperanzy DVD-R DOUBLE LAYER x8

nie nagram już jako x8 bo wtedy też występuje ten problem, brak danych

chce ją nagrać od nowa choć widać od spodu że płyta jest nagrana,

ale jak nagrywam DVD-R DL x4 to wszystko jest ok.

Przy jedno warstwowych na razie mam w miarę ok.

Weź płytkę najlepiej RW (CD bądź DVD), zapisz około półowę płyty dowolnymi danymi. jak sie wypali sprawdx czy się otwiera w Mój Komputer. jesli nie wyjmij płytę z napędu, weź do ręki i sprawdź czy jest zapisana czy nie. Jeśli bedzie zapisana to połowa płyty od strony na której jest zapis będzie miała inny odcień. Jeśli będzie zapisana a nie bedzie widać jej zawartości w Mój komputer spróbuj ja uruchomic na innym komputerze. Jeśli nie będzie zapisana wogóle to oddaj sprzet na gwarancji (jeśli jest jeszcze na gwarancji). Jeśli nie zrób to co radzi zasmarkany

Przyczyna jest prosta. Twoja nagrywarka po prostu nie obsługuje płyt tej firmy, które kupujesz. Kup innej firmy(dobre są Esperanza,Verbatim,TDK) i sprawdź czy nagra. Płyty, które obecnie kupujesz będzie można wypalać prawdopodobnie po aktualizacji firmware(wewnętrznego oprogramowania nagrywarki). Może też być walnięta płyta. Ja kiedyś tak miałem, że kupiłem płytę TDK lightscribt, która u góry posiada specjalną powłokę do wypalania nadruku/grafiki na płycie i miałem to samo. Poszedłem do sklepu, zareklamowałem płytę, kupiłem nową i już dane były widoczne.