Dziwny problem z dyskiem USB! Tylko pod win 10?

Witam,

mam dość dziwny problem z dyskiem USB Samsung 1TB - miałem z nim problem podczas przesiadki na win 10 używałem kilku programów do odzyskiwania danych i sam nie wiem jak sobie poradziłem z problemem (bo danych nie odzyskałem, ale coś zrobiłem że działało) ale to było rok temu i nie pamiętam co wtedy robiłem.

 

Postanowiłem odświeżyć Windowsa i całego kompa poprzez reinstalację - gdy zainstalowałem 10-tke podłączyłem dysk zew. ażeby wgrać to i tamto a tu niestety… Windows zobaczył co prawda dysk i 2 partycję ale tylko w jedną można wejść i normalnie pracować, natomiast drugą chce formatować - pomyślałem że wszystko na niej trafi. Pościągałem programy do odzysku bardzo łatwo podglądałem strukturę plików taka jak być powinna. Podłączyłem dysk do kompa nr 2 ( jest tam win 8.1 i można wejść i pracować normalnie) - pomyślałem port walnięty. 

Jako że win instalowałem czysty 8.1 i potem przejście na 10 ( zainstalowana 10 skopała czyszczenie ustawień) coś mnie tknęło i wróciłem do 8.1 podłączyłem dysk i wszystko działa - skopiowałem najważniejsze pliki ale brakło mi miejsca na resztę ( dysk w laptopie mam 750 GB a zewnętrzny jest 1TB i wykorzystany w 90%) 

Po wejściu w narzędzia administracyjne widzę że “skopana” partycja ma system RAW jako jedyna, druga partycje tego samego dysku ma NTFS - czyli dobrze prze-konwertować z RAWa na NTFSa? Jak tak to którym (intuicyjnym) programem najlepiej to zrobić żeby danych nie utracić?

 

Dziękuje wszystkim za rady

Pobierz
DMDE
GUI for Windows 
http://dmde.com/moredownload.html
przeczytaj:
http://dmde.com/pl/manual/toc.html
Uruchom DMDE - nie wymaga instalacji
Urządzenie Fiz. > wybierz dysk USB > pokaż okno “Partycje”. 

CDI 
http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html
pobierasz
Standard Edition portable
http://crystalmark.info/download/index-e.html
Pokaż SMART dysku

SMART nie za dobry C5 na żółto :frowning:

 

 

sc1.png

SMART.txt

Parametr BF i C5

Dysk wymaga zerowania. Która partycja jest niewidoczna - 995GB ?

Kliknij na nią w oknie partycje i, następnie „Otwórz wolumen” . Jeśli pliki będą widoczne możesz kopiować na inny nośnik do 4000 plików z katalogu, Darmowa wersja DMDE nie odtwarza struktury katalogów.

Sprawdź menadżer urz. > kontrolery uniwersalnej …

Jeśli jakaś ikona jest na żółto – odinstaluj i restart bez dysku usb.

Zerowanie dysku :

z płyty Hirens – HDAT2

pod systemem:

DMDE, Victoria 4.47