Dziwny problem z grafiką w komputerze lub monitorze

Witam!

od niedawna zauważyłem ze mój monitor staje się coraz bardziej niewyraźnie iż obraz jest taki lekko rozmazany pryz każdym obiekcie literce oknie czy czymś jest taki rozmazany cień… Strasznie dziwny obraz… nieczysty, brak takiej ostrości czystości tylko nawet jak teraz piszę to widzę cień przy literkach, monitorze biorę automatyczne odświeżenie regulacje monitora to nic nie daje… mam Ge force 7600gs gigabyte i monitor ACTUNA LS730K-B

jak się jest w kinie 3d i zdejmie okulary to jest taki roztrojony obraz to u mnie jest to samo tylko nie ma 3 odbić w około tylko jedne

To masz nauczke na przyszłość, żeby trzymać się od produktów firmy Actina (bo to chyba o tą Tobie chodzi) jak tylko daleko się da. Ile lat i ile godzin już ma ten monitor?

dokładnie nie wiem ale z 1 rok

ale to nie da się jakoś ten obraz wyczyścić??

jeżeli się nie da to nie będzie szkodzić oczom?

wsm nie masz czasem głośników blisko monitora?? bo pole magnetyczne powoduje taki efekt na monitorze…

Mnie się wydaje, że jest to spowodowane większą wartością odświeżania.

Jak sie przez pewien czas pracuje na mniejszym odświeżaniu np. 60 Hz przy rozdzielczości 1024/768 to po “przejściu” na odświeżanie 85 Hz widzi się taki zamazany obraz do o koła liter na jasnym tle.

Jeżeli monitor był kupiony w sklepie, na pewno jest jeszcze na gwarancji (3 lata, minimum 2 lata). Nie zastanawiaj się i zanieś go.

Miałem to samo z monitorem AOC Spectrum 17’

Niestety, u mnie zaczęło się to dziać po minięciu okresu gwarancyjnego (3 lata). Zaniosłem monitor do serwisu. Niestety, nic nie dało się z nim zrobić. Powiedzieli, że to coś z napięciami w monitorze.

Jak najbardziej, taki obraz będzie szkodzić oczom.

zauważyłem iż dzieje się to po dłuższym użytkowaniu…

głośniki mam dość blisko ale wątpie żeby powodowały to…

może to częstotliwość?

Przecież to jest LCD więc głośniki nie mają nic do tego, ja obstawiam że sprzęt już się zużył, niestety.

nieda się nic z tym zrobić? zmienić ustawienia? tak aby mało szkodizło oczom niemam kasy na nowy monitor :oops: