Dziwny problem z grafiką

Witam wszystkich. Mam taki problem,

Mam kartę graficzną ati radeon 9600XT coś jest z nią nie tak ale nie wiem co. Póki nie zainstaluję sterowników w trybie VGA działa ale jak zainstaluje je to już po ładowaniu systemu monitor się wyłącza i zacina się chyba komputer bo nic nie reaguje. Patrzyłem na innym komputerze to też jest to samo.

Witam. To jest najprawdopodobniej wina sterowników. Dlatego polecam scągnąć najlepsze i zawsze sciagaj najnowsze jak wyjda . Oryginalne ATI odradzam.

http://www.omegadrivers.net/

i bdb

http://www.techpowerup.com/softmod/downloads.php

musisz sam wybrac jakie lepsze bo jedne i drugie sa bdb wiec mi sie wydaje ze roznicy nie robi jakie wezmiesz

Ale wcześniej na Ati-owskich tak niebylo nawet tylko pewnego dnia właczyłem komputer i tak sie stało teraz jestm na VGA (odinstalowanych sterownikach) i działa wszystko tylko niedziałają żadne gry

zainstaluj omegę a nie pożałujesz

Pozdrawiam

tylko omegi niemoge cos zainstalowac bo pisze cos ze zamalo mam pamięci a mam 512

Złączono Posta : 16.09.2007 (Nie) 10:47

Teraz zainstalowałem viste i na viscie chciałem sprawdzic. I jest coś takiego niby wszystko okej ale podczas włączania byle jakiego filmu lub gry obraz wyłącza sie na 2/3 sek i póżniej na pasku pisze że coś jakiś błąd ze sterownikiem R300 ale system odzyskał sprawnośc i nawet zdjęc niemoge oglądac. Proszę o pomoc

Wymień zasilacz na firmowy i kartę graficzną. Nie kupuj nic ze sklepu poniżej 100 zł z zasilaczy. Twój problem jest standardowy i nie ma, co tu kompiować, ponieważ czas się tylko tracji. Kup jakiegoś Chiefteca http://www.allegro.pl/search.php?string … &country=1

Moim zdaniem twój stary zasilacz uszkodził stabilizatory napięcia na karcie i jesli nie wymienisz karty graficznej i zasilacza, to sytuacja powtórzy się znów lecz nie odrazu. :!:

Dzięki 123456, A można to jakoś zrobić samemu przelutować ten stabilizator? np. z 9550 bo to prawie taka sama technika a mam jedną taką w domu tylko z uszkodzonym biosem. A wymieniać mi się tego nieopłaca. Ponieważ mam proc 866mhz a radeon to bylo najlepsze co miałem więc jak już jego sie nieda zrobić to już niebedę kupywał karty i zasilacza tylko cały nowy komp.

Witaj

Nie wiem czy czyściłeś komputer w ostatnim miesiącu. Kurz powoduje również podobne objawy, co uszkodzenie stabilizatów. Najlepiej zacznij od porządków. Z mojego doświadczenia wiem, że jeśli karta działała sprawne i pewnego razu, po włączeniu nie chciała pracować na sterowanikach, lecz tylko w VGA, to wykończył ją zasilacz. Zakup nowego czasem naprawia kartę na chwilę. Raz zaskoczy a drugi raz już nie. Spróbuj ogrzać grafikę suszarką do włosów od spodniej strony, (tam gdzie nie ma układów scalonych), aby wyeliminować występowanie usterki zimnego lutu. Kondensatory i cewki odpowiadają za stabilizację napięcia. Tam gromadzona jest energia w polu elektrycznym i uwalniana w razie potrzeby. Markowe fimy do swoich produktów dają dużo tych elementów w porówaniu z tańszymi. To widać odrazu nawet na oko przy kupowaniu płyt głównych. Kartę graficzną sprawdź na innym komputerze. Jeśli jednak

wystartuje po zainstalowaniu sterowników Catalist (np 4.6), to nie popadaj w wielki zachwyt bo następnym razem karta może nie zaskoczyć. Awaria tego typu nie dość, że jest trudna w diagnostyce to jeszcze podstępna. Proponuję, abyś sprawdził swoją płyte główną poprzez włożenie do niej innej karty graficznej na AGP np. GeForce 2 Ti za 60 zł markowej firmy.

Podtrzymuję moje stanowisko w sprawie wymiany grafiki i zasilacza na firmowy np. http://www.allegro.pl/search.php?string … &country=1

Przydane byłyny dokładne pomiary wszystkich napięć jeśli chcesz mieć potwierdzenie moich słów. Monitorowanie napięcia jest czasochłonne, ponieważ zasilacz przez długi okres czasu podaje dobre napięcie a w pewnych krótkich odstępach czasu jedno - dwusekundowych dochodzi

do “szczału” przepięcia lub gwałtownej zniżki potencjału elektrycznego. Jest to też trudne do wykrycia. Kiedyś cztery godziny czekałem na zaobserwowanie tego. Napięcie z 3,4 V skoczyło na 4V w czasie jednej sekundy.

Złączono Posta : 24.09.2007 (Pon) 22:00

Kolega, nfsu123 skontraktował się ze mną przez e-mail i potwierdził, że po wyminie karty graficznej ATI 9600 XT na inny model tej samej fimy, bez zmiany sterowników, na niepodkręcanym procesorze (CPU) problemem okazała się grafika ATI 9600 XT, która została uszkodzona przez słaby zasilacz i drastyczne podniesienie szyny FSB do 151 MHz. Przywrócenie jej na 133 MHz nie naprawiło wspomnianej karty.

Temat uważam za zakończony! 8)