Dziwny problem z HDD

No cóż mam dziwne problemy w zasadzie z różnymi dyskami twardymi. Po jakimś czasie dyski różnych producentów zaczynają głośno rzęźić. Tzn. wydają dziwny dźwięk, natomiast od tego czasu ogólnie prędkość dysku spada. Miałem różne firmy praktycznie zawsze się dzieje to samo. Wie ktoś może czy ma tozwązek z zasilaczem? Być może to on je psuje, ponieważ kiedy dotknę obudowę coś w nim wydaje dźwięk. Ogólnie jednak nie mam z nim poza tym problemu. Wie ktoś, co to może być? :o

Zasilacz Feel, procek AMD 2000+ Athlon, 512 DDR 333 Kingston. Dyski dawne seagate, WD. Obecnie MAXTOR Diamond 9.

Pozdrawiam i proszę o wskazówki. :cry:

w zasilaczu ??

sam składałeś kompa czy kupiłeś gotowy zestaw ??

jaki to zasilacz - parametry

Wejś jakiś miernik i sprawdz czy na wtykach do cd,twardziela jest żeczywiście napięcie jakie ma być. Może zasilacz jest mocno obciążony i przepuszcza większe napięcie, bo mniejsze by raczej nic nie uszkodziło.

Możliwości.

Za wysoka temperatura dysku - zły obieg powietrza

Zasilacz - główny podejrzany

Może dyski przenosisz w sposób nieprawidłowy,bez opakowania,wstrząsy,różnice temperatur i.t.p.

Ja jednak upatrywałbym winowajcy tutaj:

A dlaczego? Najważnieszy powód jest tutaj:

Dziwne, żeby różne dyski zawsze kończyły w ten sam sposób… Może idzie za duże napięcie na nie…

Dyski - patrzyłeś jakie temperatury mają? Zainstaluj program EVEREST i podaj temperatury…