Dziwny problem z instalacja xp

witam. mam problem z instalacja xp professional. ostatnio zachciało mi się przeinstalowac system z 7 na xp pro. dawniej wiele razy już ogarniałem ten temat i nigdy nie miałem z tym żadnych kłopotów - formatowania, instalacja, itp przebiegały bezproblemowo. tym razem jest jednak inaczej. od momentu rozpoczęcia całego procesu (przełączenie w biosie, aby system był uruchamiany z płyty), poprzez kolejne kroki (umowa licencyjna, wybór partycji [tu też jest mały problem, ale napisze o tym później], formatowania i kopiowanie plików wszystko jest ok. problem występuje natomiast zaraz po ponownym uruchomieniu kompa. nie wiem dlaczego, ale zamiast cały proces instalacyjny był kontynuowany zachodzi dziwna sutuacja - instalacja zaczyna się od nowa i znów wracam do punktu wyjścia, czyli umowa licencyjna, wybór partycji, formatowania i kopiowanie plików… powtarzałem ten proces chyba z 10 razy i za każdym razem kończył się tak samo. próbowałem instalowac z innych płytek i nic. ciągle to samo. nie wiem o co chodzi. jeżeli ktoś wie jak pomóc to chętnie skorzystam z jego porad :wink:

co do tego problemu, o którym pisalem wcześniej, o partycjach to wygląda on mianowicie tak - na kompie posiadam 4 partycje, każda po 80 gb, natomiast podczas wyboru partycji w procesie instalacji, na której chce zainstalowac windowsa pokazuje mi tylko jedna - C - partycja, na której wcześniej miałem 7. nie wiem czym jest to spowodowane.

Wyłącz bootowanie z cd po pierwszym restarcie.

czyli wejśc do biosu po restarcie i przełączyc na uruchamianie systemu z dysku twardego ?

Dokładnie

kurcze, lipa. zrobiłem tak jak pisałeś, wyłączyłem bootowanie z cd i wyskakuje błąd: "Nieprawidłowy plik BOOT.INI, a niżej pisze “Rozruch z C:\windows” :confused: i w kółko uruchamia się ponownie…

idontcare ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Witam !!

Jest coś takiego, że instalator przy uruchamianiu sprawdza poprzedni system, więc może być problem, bo może Ci nie aktualizować do tyłu.

Dodane 15.05.2012 (Wt) 23:00

Nic nie odpowiesz ???