Dziwny problem z instalacja xp


(Karpaciarz) #1

witam. mam problem z instalacja xp professional. ostatnio zachciało mi się przeinstalowac system z 7 na xp pro. dawniej wiele razy już ogarniałem ten temat i nigdy nie miałem z tym żadnych kłopotów - formatowania, instalacja, itp przebiegały bezproblemowo. tym razem jest jednak inaczej. od momentu rozpoczęcia całego procesu (przełączenie w biosie, aby system był uruchamiany z płyty), poprzez kolejne kroki (umowa licencyjna, wybór partycji [tu też jest mały problem, ale napisze o tym później], formatowania i kopiowanie plików wszystko jest ok. problem występuje natomiast zaraz po ponownym uruchomieniu kompa. nie wiem dlaczego, ale zamiast cały proces instalacyjny był kontynuowany zachodzi dziwna sutuacja - instalacja zaczyna się od nowa i znów wracam do punktu wyjścia, czyli umowa licencyjna, wybór partycji, formatowania i kopiowanie plików.. powtarzałem ten proces chyba z 10 razy i za każdym razem kończył się tak samo. próbowałem instalowac z innych płytek i nic. ciągle to samo. nie wiem o co chodzi. jeżeli ktoś wie jak pomóc to chętnie skorzystam z jego porad :wink:

co do tego problemu, o którym pisalem wcześniej, o partycjach to wygląda on mianowicie tak - na kompie posiadam 4 partycje, każda po 80 gb, natomiast podczas wyboru partycji w procesie instalacji, na której chce zainstalowac windowsa pokazuje mi tylko jedna - C - partycja, na której wcześniej miałem 7. nie wiem czym jest to spowodowane.


(Qoo) #2

Wyłącz bootowanie z cd po pierwszym restarcie.


(Karpaciarz) #3

czyli wejśc do biosu po restarcie i przełączyc na uruchamianie systemu z dysku twardego ?


(Qoo) #4

Dokładnie


(Karpaciarz) #5

kurcze, lipa. zrobiłem tak jak pisałeś, wyłączyłem bootowanie z cd i wyskakuje błąd: "Nieprawidłowy plik BOOT.INI, a niżej pisze "Rozruch z C:\windows" :confused: i w kółko uruchamia się ponownie..


(Agatonster) #6

idontcare ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Woyager29) #7

Witam !!

Jest coś takiego, że instalator przy uruchamianiu sprawdza poprzedni system, więc może być problem, bo może Ci nie aktualizować do tyłu.

-- Dodane 15.05.2012 (Wt) 23:00 --

Nic nie odpowiesz ???