Dziwny problem z internetem

A wiec tak chciałem sobie pograć online w grę Test Drive Unlimited, ale gra nie chciała połączyć się z serwerem, następnie spróbowałem połączyć się przez Neostradę i od razu się udało. Tak więc pomyślałem że mam porty po blokowane. Dzwoniłem do techników, skanowałem porty i wyszło że to nie wina portów bo na Neo i na moim necie są takie same po blokowane a na Neo działa a na moim necie nie. Technicy również zapewniali że nic nie blokują. Tak więc nie wiem czego to wina po prostu na tym samym komputerze jak włożę kabelek od mojego neta to nie działa, a jak włożę od Neo to bez problemu. Routera żadnego nie mam jak coś. Sprawdzałem na tym samym komputerze na 2 różnych windowsach (xp i seven). Internet mam od lokalnego dostawcy, ip zewnętrzne mam. Już sam nie wiem co jest grane, może wy wiecie, z góry dzięki za pomoc.

Jaki rodzaj internetu masz od tego lokalnego dostawcy…czy nie jest to czasem internet radiowy??Jeżeli tak to możliwe że znajdujesz się za NATem,i takie historie się zdarzają wiem to z własnego doświadczenia i męczenia się na takim internecie ponad rok:)