Dziwny problem z kartą graficzną

Witam mam problem z kartą graficzną Radeon HD 7870

Po podłączeniu kabla pci e do drugiego slotu nie świeci się dioda i karta nie reaguje na ekran

Póki co siedzę na zintegrowanej z plyty głównej

Zasilacz Cooler Master 500w 80 plus 230v eu

Reszta podzespołów jest sprawnych

Zamiana kabli nic nie daje

Co może być przyczyną?

Urzekła mnie historia tej karty, opowiedz o niej coś więcej.

Stara wysiadła więc kupiłem nową

Cała historia.

Czy zmiana kabli nie przynosi efektów ? Może jedna z wtyczek zepsuta ?

Ile lat ma karta, zasilacz ?

Podmiana wtyczek nic nie daje jak podepnę na odwrót nic to nie zmienia

Zasilacz ma troche ale stara karta graficzna działała

Karta jest nowa ma pare tygodni

Aaa no i jaki procesor ? W necie piszą, że 500W w tym zasilaczu to ciut za mało… bo jego realna sprawność jest mniejsza, no i wiek…

Intel Xeon 3ghz 5450

Jaka była ?

Jakiś noname 1gb z aliexpress w sumie zrobiłem podmianke na 2gb żeby pociągnąć troche mocniej gierki bo i tak nie gram w najnowsze

Chińczyk brał pewnie z połowę tego co obecna karta.

Dwie opcje na start:

  1. Pożycz od kogoś jakąś kartę grafiki w podobnej klasie do twojej nowej karty
  2. Pożycz zasilacz 600W.
  3. Ewentualnie idź do sklepu, kup zasilacz, sprawdź w domu czy karta na nim działa i jak nie będzie działać to karta wadliwa lub slot w płycie głównej. Zasilacz możesz oddać od ręki w ciągu X dni… tobie starczy 10minut (+dojazd).

Wg mnie grafika trup, pewnie ktoś ratował na sprzedaż piekarnikiem. Sprawdź w innym kompie.

Pancia dobrze prawi, karta wyszła z 7 lat temu, od pewnie 4-5 już nikt ich nie stuka. Kupiłes trupa i tyle zabawy, żadna tam nówka.

Była uruchomiona przez Ciebie i ruszyła, czy od razu trup? Zwolniłeś sprzedawcy na koncie środki? Zawsze, przynajmniej tak było kiedyś, nawet po odbiorze możesz chyba otworzyć spór i żądać zwrotu.

Jeżeli już musiałeś, to to lepiej było brać z firmowego sklepu jakichś chińskich producentów. Oni maja trochę starszych i “wyprzedają”, znajoma tak przynajmniej mi tłumaczyła :wink:

Że tak pozwolę sobie zażartować… u mnie działa.

Znaczy gość wpadł do Ciebie sprawdzić, czy tylko zdjęcie zmodyfikowane?

@panicagaming, problem ma @kreda2, a ja mam trochę wolnego… :rofl:

@kreda2 gdyby Ci się karty nie udało wskrzesić, a kasy byś nie odzyskał to kupię za 25zł z wysyłką. Tylko dla chłodzenia, a dokładniej radiatora.

Dzięki za odzew

Podlaczylem gtx 1050 ti i smiga czyli karta nie sprawna?

No widzicie takie te , nowe karty na allegro i 100% sprawne
" mam nadzieje ze odzyskam szybko pieniądze;)

1 polubienie

75W vs 175W.

Więc slot w płycie dobry. Obciążyłeś kompa za słabą kartą “testową” w stosunku do tej zakupionej.

Poszukaj czegoś nowszego w cenie jaką masz do wydania, ewentualnie zapytaj na forum bo te stare żrą prądu jak głupie, a wydajność często mniejsza niż nowsze.