Dziwny problem z komputerem

Witam

Mam pewien problem z moim komputerem. Otóż od pewnego czasu a raczej od dłuższego czasem gdy wkładam do napędu DVD płytę nie ważne jaką DVD cz CD komp potrafi się wyłączyć. Tak po prostu jakby prądu zabrakło :smiley: Nie przeszkadzało mi to wcześniej bo nie często odpalałem coś z płyty a i nie wiązałem wyłączania się kompa właśnie z napędem DVD. Teraz gdy gram częściej w jedną z gier stało się to irytujące i muszę się z tym uporać. Może to wina napędu, myślałem też nad zasilaczem ale wole najpierw zobaczyć co wy mi powiecie. Ostatnio zauważyłem że komp najczęściej potrafi się wyłączyć gdy używałem wcześniej np. firefoxa a potem wkładałem płytę do napędu. Z kolei nie może być to wina oprogramowania bo 3 tyg temu formatowałem dysk a problem też się pojawiał przed formatowaniem. Do tego sytuacja powtórzyła się podczas nagrywania systemu ( po restarcie gdy cd było w napędzie gdy zaczął czytać płytę komp się wyłączył ). To chyba wszystko co zaobserwowałem. Niech ktoś napisze co o tym sądzi. Nie chce mi się w ciemno sprawdzać wszystkiego.

Acha Napęd DVD to LG GSA-4167B

A reszta AMD Athlon 64 3200+ 1 GB Ram Płyta główna Gigabyte GA-K8N-SLI

Popatrz w kabelki zasilajace i ten drugi. wyjmił i włórz na nowo ja miałem tak probl. z dyskiem twrdym

Do napędu są kabelki ? Ja zawsze myślałem że jest taśma.

turbo_86

Sprawdz czy rzeczywiście taśma nie jest obluzowana :wink:

BuBu002 Ps. Naucz się pisać ;]

Już odłączałem całkowicie napęd i wyjąłem nawet z obudowy kompa i podłączyłem a problem nadal jest. Sprawdzę jeszcze raz dla pewności.

Złączono Posta : 23.09.2007 (Nie) 0:11

Sprawdziłem taśmę jeszcze raz. Odłączyłem od płyty głównej i od Napędu i podłączyłem na nowo, docisnąłem dla pewności. Niestety po włożeniu płyty to samo komp się wyłączył.

Złączono Posta : 23.09.2007 (Nie) 0:15

Acha wracając do zasilacza to z tego co mogę wyczytać to mam iBOXa 400W.

To jakby ktoś pytał. Jakieś dalsze sugestie co do tego problemu???

Wizz strasznie się czepiasz skrutów myślowych!! :evil:

jak masz możliwość podłączyć stary CD albo porzyczony od kolegi to sprawdź na innym

mi to wygląda na uszkodzenie czytnika, jak lubisz i nie biosz się rozkręcać to przeczyść napęd w środku - tylko soczewę delikatnie czystym spirytusem na watce. Powodzenia!

Podłącze inny napęd i zobaczymy jaki będzie efekt.

Złączono Posta : 23.09.2007 (Nie) 21:39

Podłączyłem napęd z kompa kumpla i wszystko było ok więc problem tkwi w moim napędzie. Nie wiem czy da sie jeszcze z nim coś zrobić. :? Problem wydaje się mechaniczny i raczej nie wygląda na to że spowodowany przez bród w środku. Chyba czeka mnie wypad do sklepu po nowe DVD. Może jakieś propozycje co wybrać. Chodzi o nagrywarkę DVD. Nie wiem czy znowu brać LG.

turbo_86 Proszę kontynuować ten temat zamiast zakłądać kolejny

Kupiłem nowy napęd i problem jest nadal taki sam. Więc jednak to nie wina napędu a ja wydałem 100 na darmo. Nie wiem już co to może być. Myślałem jeszcze nad zasilaczem ale nie chce znowu wywalić kasy w błoto. Pomóżcie! !!

Obstawiam zasilacz. Podłącz inny i sprawdź czy działa. Jak będziesz kupował nowy, to coś markowego.

Wcale nie wydałeś na darmo. Praca z 2 napędami/nagrywarkami jest czasami przyjemniejsza niż z 1. Szczególnie jeśli często kopiujesz z płyty na płytę to zaoszczędzasz czas.

No tak wiem wiem ale najpierw muszę mieć możliwość pracy z przynajmniej jednym napędem a później pomyśle o 2. Na tą chwilę trzeba rozwiązać problem bo w końcu to wyłączanie się kompa mi system całkowicie doprowadzi do stanu agonii :evil:

Złączono Posta : 08.10.2007 (Pon) 20:41

Wiecie co. Nie wiem co to było ale pomogło jak przełożyłem wtyczkę zasilania od dysku twardego do napędu DVD a wtyczkę z napędu do dysku twardego. Na razie odpukać działa i się nie wyłączył ani razu. Szczerze mówiąc zgłupiałem już totalnie i nie wiem o co chodziło. Dobrze że przynajmniej działa.