Dziwny problem z komputerem

(Darnovc) #1

Witam. Od razu piszę, że ten wątek nie ma nic wspólnego z poprzednim - dzieje się to na innym komputerze.

Od czasu, kiedy kupiłem komputer ( w marcu będą 2 lata ) dzieje się z nim pewna rzecz.

Kiedy gram w jakąś grę ( raz zdarzyło mi się to, gdy włączałem NERO ), po jakimś czasie dzieją się następujące rzeczy ( czasami w różnych miejscach, w 95% w tych samych ):

• Komputer zaczyna "szumić" jak przy jego włączeniu

• Na monitorze pojawia się napis "no signal"

• W głośnikach słychać tak, jakby się normalnie grało

Jedyne co mogę zrobić w takim przypadku, to zresetować komputer.

Pisałem już o czymś takim na innym forum - napisali że to zasilacz lub za słabe chłodzenie karty graficznej. Brat chodzi do technikum informatycznego - nauczyciel powiedział mu to samo - za słabe chłodzenie karty graficznej. Z kolei w sklepie, gdzie kupiłem komputer ( byłem tam 2 tygodnie temu ), zalecali zostawić i powiedzieli że się tym zajmą. Zostawiłem więc komputer, po kilku godzinach zadzwonili i powiedzieli, że komputer jest gotowy do odebrania. Szczęśliwy, że komputer jest w końcu w pełni sprawny. pojechałem go odebrać. Przy odbiorze powiedzieli, że to była wina wirusów. Zapłaciłem 80 zł ( -.-" ). Po powrocie do domu podłączyłem komputer, włączam go. Od razu zauważyłem, że nie ma avasta ( mój antywirus ), a zainstalowany jest norton. Pomyślałem, że znają się na tym więc go zostawię. Chciałem zobaczyć, czy nic z moich ważnych rzeczy nie zostało usunięte, jednak nawet nie mogłem wejść w żaden dysk ( norton coś pokazywał, musiałem nacisnąć PPM>eksploruj ), ale mniejsza o to. Włączyłem JEDNĄ Z GIER, PRZY KTÓRYCH TO SIĘ DZIAŁO ( celowo caps lock ) i po czasie mniejszym niż pięć minut przybyło rozczarowanie - problem znowu się powtórzył. Wraz z moim rozczarowaniem przybyła złość - za jaką cholerę zapłaciłem 80 zł - za usunięcie wirusów i nie naprawienie problemu ?!( Ale mniejsza o to - i tak mi tej kasy nie oddadzą ). Następnego dnia ( po odbiorze już zamykali sklep ) pojechałem do sklepu i wytłumaczyłem, że problem dzieje się nadal. Oni na to, że to dalej może być wina wirusów, więc kazali zrobić pełnego formata, ewentualnie zapisać ważne rzeczy na płytach ( mówiłem także o tym, za co zapłaciłem te 80 zł, ale nie pamiętam odpowiedzi. W każdym razie nie byłem zadowolony z tego, że straciłem tą kasę ). Zastosowałem się do zaleceń - zrobiłem pełny format, od razu po nim zainstalowałem sterowniki, avasta i grę, przy której problem się najczęściej powtarzał. No właśnie - i dalej było tak samo. Postanowiłem, że pojadę do sklepu po świętach ( przedtem mówili, że zrobią jakieś testy, nie pamiętam jakie ), jednak pomyślałem, że wy macie jakiś pomysł, a ja nie chcę tracić więcej kasy - z resztą i tak nie mam jej za dużo.

Więc zwracam się z wielką prośbą do was o pomoc.

Z góry dziękuję za poświęcenie czasu.

(Gutek) #2

Pokaż log z: OTL

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All oraz wklejasz w dolne białe okienko Custom Scans/Fixes :

Klikasz Run Scan. - otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

(Darnovc) #3

Log z OTL:

http://wklej.org/id/247919/

(deFco247) #4

W białe dolne okno Custom Scans/Fixes w OTL wklej:

Run Fix. Restart, jeśli będzie potrzebny.

Potem log z usuwania oraz nowy log robiony opcją Run Scan.

(Darnovc) #5

Log z usuwania:

http://wklej.org/id/247927/

Nowy log:

http://wklej.org/id/247934/

(deFco247) #6

Czysto.

W OTL kliknij CleanUp.

Wykonaj pełny skan Malwarebytes' Anti-Malware - znalezione obiekty usuń.

Gdy będą wirusy pokaż raport po usuwaniu.

Wyczyść rejestr i dysk CCleaner oraz wyłącz nim zbędniki z autostartu (Narzędzia -> Autostart).

(Darnovc) #7

Raport z Malwarebytes' Anti-Malware:

Pomyślnie zakończono skanowanie. Nie znaleziono zainfekowanych plików.

Wyczyściłem rejestr i dysk, ale nie wiem jakie rzeczy mogę wyłączyć z autostartu, bo są tam np. avast, a nie chcę czegoś wyłączyć żeby zaszkodzić komputerowi

(deFco247) #8

W zasadzie powinny zostać tylko aplikacje systemowe, ochronne (antywirus, firewall) i takie, których naprawdę potrzebujesz od uruchomienia systemu.

(Darnovc) #9

Problem występuje nadal. Może pomóc coś to, co napisałem w pierwszym poście - po pełnym formacie problem dalej występuje. Może wina leży w sprzęcie? Albo może jeszcze coś innego W każdym razie nie mam pojęcia, czemu tak jest. Są inne sposoby na sprawdzenie? Może faktycznie to wina karty graficznej ( za słabe chłodzenie ) lub zasilacza?

Proszę o dalszą pomoc.

(Jane Vicodin) #10

Spróbuj podłączyć inny monitor, może to coś pomoże skoro w serwisie mówili że wszystko jest ok a u ciebie dalej to samo..

(Darnovc) #11

Ale czy monitor powodowałby szum komputera?

(deFco247) #12

Prędzej zakurzony/brudny wiatrak...

(Jane Vicodin) #13

albo coś "wleciało'' do obudowy. Rozkręć obudowę i przeczyść sprężonym powietrzem albo suchą szmatką + obowiązkowo odkurzacz w porty : USB, do monitora! napisz jak poszło i czy coś dało.

(Darnovc) #14

Nie wiem, czy to będzie miało jakiś sens, skoro problem występował już jakieś 3-4 dni po kupnie komputera. Po za tym coś mnie bardzo dziwi. Mianowicie dlaczego dzieje się to tylko gdy gram w gry? Raz dla testu zostawiłem włączony monitor, komputer był uruchomiony tylko na pulpicie, nic się nie działo. Natomiast pamiętam, że pożyczyłem raz od kuzyna grę Harry Potter i Komnata Tajemnic. Na początku gry pojawiał się film. Za każdym razem 1 sekundę po rozpoczęciu filmu działo się to, co opisałem wcześniej. Po restarcie od razu włączałem grę i znowu działo się to samo. Wyłączyłem komputer na 3 godziny, potem włączyłem grę od razu i znowu to samo. Wiem tylko jedno: grafika w grach nie ma z tym nic wspólnego. Np. przy Gothic 3 bardzo rzadko się to dzieje, a porównując Gothic 3 do gry z 2002 roku to cóż... sami wiecie jaka jest różnica w grafice. Ehhh... Nie po to kupowałem dobry komputer żeby coś takiego się działo! Można jakoś sprawdzić, czy to wina zasilacza lub za słabego chłodzenia w karcie graficznej? Może to faktycznie TO?

Edit:

Właśnie wpadłem na pomysł ( to raczej nie pomysł ) - nie jestem do końca pewien, ale to chyba nie przez to, że moja rozdzielczość wynosi 1440x900 albo przez to, że odświeżanie wynosi 60 hz?

(Miloszkuzma) #15

Witam!

Podaj dokładny config kompa i napisz markę zasilacza bo możliwe że to on powoduje problem.

(Jane Vicodin) #16

darnovc,

możliwe. Spróbuj zmienić na np 1024x768(ja takiego używam. większy jest za duży a mniejszy za mały xD)...i zobacz czy dalej to będzie się dzialo.

(Miloszkuzma) #17

Nie sądze żeby to powodowało problem, ponieważ gdyby monitor miał problemy to dałby komunikat "out of frequency" lub "out of range" albo coś podobnego ale zawsze warto spróbować