Dziwny problem z konfiguracją neta w erze na nokii 6300?

Witam

Kiedyś to było takie proste … były fajne konfiguratory online które wysyłały konfigurację … 5 min i po sprawie. Wczoraj udało mi się znaleźć tylko jeden na stronie ery, który na dodatek nie za bardzo działa. To znaczy prawie nie działa, gdyż ta wbudowana przeglądarka łączy się za każdym razem, natomiast w operze mini 9/10 przypadków telefon sypie błędami “Najpierw uaktywnij dane pakietowe”. Ten pozostały przypadek jest taki że opera jakimś cudem złapie połączenie, a wtedy net chodzi jak marzenie. Połączenia GPRS mam oczywiście na iboa uaktywnione, moja taryfa to happy taniej (mam tak tak fona). To raczej nie jest problem z zasięgiem, gdyż mam cztery kreski (maksymalny zasięg). Moja konfiguracja wygląda tak :

/ustawienia

    /Łączność

        /Dane pakietowe

        poł danych pakiet ->gdy trzeba

              /ust. danych pakietowych

              Aktywny pkt dostępu -> erainternet

                  /edytuj akt.pkt dost.

                  Nazwa pktu dostępu ->erainternet

                  pkt dost. danych pak. ->erainternet

    /Konfiguracja

    Domyślne ust.konfig->eraWAP GPRS TT

    preferow. pkt dost. ->erainternet

        /własna konfig. ust.

            /erainternet //to jest punkt dostępu.

            Nazwa konta->erainternet

                  /Ustaw. punktu dost.

                  Nośnik danych ->Dane pakietowe

                      /Ustawienia nośnika

                      Pkt dost. danych pak. ->erainternet

                      Typ sieci -> IPv4 

                      Typ uwierzytelniania ->Normalne

                      Nazwa Użytkownika -> ""//pole puste

                      Hasło -> ""

Czy ktoś mi może powiedzieć co robię źle ?

http://www.eraomnix.pl/konfigurator/Web … uration.do

Spróbuj może to coś da;)

Właśnie o tym konfiguratorze mówiłem, ale problem jednak nie leżał po jego stronie (konfigurator chyba sprawny). Po kolejnych godzinach mordęgi odkryłem przyczynę problemu, jest to mimo wszystko wina zasięgu, a dokładniej sposobu w jaki trzymałem telefon gdy odpalałem przeglądarkę(mam spore dłonie, zasłaniałem miejsce gdzie znajduje się aparat, oraz antena, co powoduje spadek siły sygnału o jedną kreskę). Po zmianie uchwytu wyciągam jakieś 50% skuteczności przy próbie połączenia, a gdy już się połączę wszystko śmiga jak należy.