Dziwny problem z kontem Administratora - jak podnieść uprawnienia

Mam dziwny problem z kontem Administratora. Otóż po instalacji gry, zauważyłem że, konto Admina ma mniejsze uprawnienia. Potrzebuję je w pełni to pracy w 3ds max, żebym nie musiał merdżować ręcznie plików, tylko poprzez drag and drop - tyle że to właśnie przestało działać :confused: - (z resztą nie tylko to), nie mogę importować textur poprzez drag and drop, tylko muszę ich szukać poprzez szukanie ręczne w okienku browsera textur - a co za tym idzie, szukanie za każdym razem, muszę przekopywać się ręcznie przez wszystkie katalogi - co jest męczące i długotrwałe
Wiem, że przed instalacją gry tego problemu nie było.
Jedną z możliwości na jaką sam wpadłem to usunięcie gry, problem w tym, że problem pozostał :/.
Pytanie brzmi, jak podnieść uprawnienia konta Administratora, będąc Administratorem?

Tak sprawdzałem czy aby na pewno jestem na koncie Admina - tak jestem Administratorem ale nie posiadam pełnych uprawnień - co jest trochę bez sensu.

Wie ktoś jak ten problem rozwiązać?

Prawym przyciskim na .exe 3ds maxa.
Potem Właściwości - Zabezpieczenia - Edytuj - Wybierz konto Administratora i zezwól na wszystko co jest podane na liście.

Wtedy to na amen zablokuje się przeciągnij i upuść.

Zacząłbym od sprawdzenia czy eksplorator startuje z limitami UAC i podobnie z 3ds max.

Jak oba pracują w tej samej warstwie uprawnień to może trzeba raz zrobić uruchomienie ponownie by Windows 8 / 10 / 11 uruchomił się na świeżo (glitch z mechanizmem hybrydowego zamknięcia, można to próbować porównać jakby ktoś na 7 liczył, że wyloguj oszuka oprogramowanie że system zamknięto).

Raczej nie masz punktu przywracania systemu sprzed instalacji gry jakby to był bug w rejestrze (trudny do namierzenia).

Jeszcze jest skrypt na winclub od @m4s „Full Rights - Pełne Uprawnienia” ale to już ostateczoność.

1 polubienie

Bezimienny - też o tym pomyślałem ale nic nie dało
Co do UAC to jest on ściągnięty (od czasu nowej instalacji systemu) na sam dół. Miałem punkt przywracania systemu i z niego skorzystałem … i nic :frowning:
Ogólnie dzięki za odzew, ale niestety żadne rady nie przynoszą oczekiwanego skutku :angry:

Nie wiem czy o ten problem dokładnie chodzi.

krystian3w - ten skrypt działa cuda ale
plus należy się też Yakii
Ważne że już wszytko działa jak trzeba
Dzięki ludzie :smiley:

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.