Dziwny problem z mikrofonem

(Nicinskikamil) #1

Posiadam problem z wbudowanym mikrofonem. Po podłączeniu słuchawek do gniazda mini jack przestaje on działać. Gdy wyjmę słuchawki z gniazda mikrofon zaczyna dzialać. Laptop asus r510l win 10. 

(JNJN) #2

Masz tylko jedno gniazdo Combo? czyli słuchawki i mikrofon w jednym?

(Nicinskikamil) #3

Nie wiem czy Cie dobrze rozumiem ale gniazdo na mini jacka mam jedno i obok rysunek “mikrofon/słuchawki”. Dodam jeszcze ze problem zaczął sie pojawiać bodajrze po aktualizacji do win 10. 

(JNJN) #4

Czyli masz dwa gniazda, jedno na słuchawki, a drugie na mikrofon.

(Nicinskikamil) #5

Na Mini jacka mam tylko jedno gniazdo tak jak pisalem wyzej. Podpinam tam zieloną wtyczke od słuchawek. 

(przybylas) #6

JNJN jesteś pewien, marjan420 napisał że ma jednego jacka z “micro/słychawki”

po szybkiej weryfikacji

http://www.x-kom.pl/p/169558-notebook-laptop-156-asus-r510lc-xo209h-8-i5-4200u-8gb-128500-win8x-gt720.html

masz gniazdo combo czyli słuchawki i mikrofon w jednym, taki sam jaki maja telefony komórkowe.

Rozwiązanie dla ciebie, słuchawki z w budowanym mikrofonem

jest niewielka szansa żebyś znalazł rozwiązanie software

(dark__jedi) #7

Zdaje się, że ma jedno gniazdo combo. A mikrofon wbudowany.

Sprawdź dokładnie ustawienia karty dźwiękowej, co konkretnie działa po włożeniu jacka od słuchawek.

(Nicinskikamil) #8

Tak mikrofon  jest wbudowany obok kamerki chyba. Nie wydaje mi sie żeby to byla wina ustawień karty ponieważ wcześniej wczystko bylo git a nic w nich nie zmieniałem. Mogła miec na to wpływ aktualizacja do win 10? zaraz po niej instalowalem nowy sterownik bo bylo slychac trzaskanie w glosnikach.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

(dark__jedi) #9

Instalowałeś nowe sterowniki od karty dźwiękowej?

Tutaj wszystko w porządku. Jak pukasz w obudowę, to pojawia się zielony zakres?

(Nicinskikamil) #10

Problem rozwiązany.