Dziwny problem z mikrofonem

Posiadam problem z wbudowanym mikrofonem. Po podłączeniu słuchawek do gniazda mini jack przestaje on działać. Gdy wyjmę słuchawki z gniazda mikrofon zaczyna dzialać. Laptop asus r510l win 10. 

Masz tylko jedno gniazdo Combo? czyli słuchawki i mikrofon w jednym?

Nie wiem czy Cie dobrze rozumiem ale gniazdo na mini jacka mam jedno i obok rysunek “mikrofon/słuchawki”. Dodam jeszcze ze problem zaczął sie pojawiać bodajrze po aktualizacji do win 10. 

Czyli masz dwa gniazda, jedno na słuchawki, a drugie na mikrofon.

Na Mini jacka mam tylko jedno gniazdo tak jak pisalem wyzej. Podpinam tam zieloną wtyczke od słuchawek. 

JNJN jesteś pewien, marjan420 napisał że ma jednego jacka z “micro/słychawki”
 

po szybkiej weryfikacji

http://www.x-kom.pl/p/169558-notebook-laptop-156-asus-r510lc-xo209h-8-i5-4200u-8gb-128500-win8x-gt720.html

 

masz gniazdo combo czyli słuchawki i mikrofon w jednym, taki sam jaki maja telefony komórkowe.

 

Rozwiązanie dla ciebie, słuchawki z w budowanym mikrofonem

jest niewielka szansa żebyś znalazł rozwiązanie software

Zdaje się, że ma jedno gniazdo combo. A mikrofon wbudowany.

Sprawdź dokładnie ustawienia karty dźwiękowej, co konkretnie działa po włożeniu jacka od słuchawek.

Tak mikrofon  jest wbudowany obok kamerki chyba. Nie wydaje mi sie żeby to byla wina ustawień karty ponieważ wcześniej wczystko bylo git a nic w nich nie zmieniałem. Mogła miec na to wpływ aktualizacja do win 10? zaraz po niej instalowalem nowy sterownik bo bylo slychac trzaskanie w glosnikach.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Instalowałeś nowe sterowniki od karty dźwiękowej?

Tutaj wszystko w porządku. Jak pukasz w obudowę, to pojawia się zielony zakres?

 

Problem rozwiązany.