Dziwny problem z obrazem w grach

Witajcie
Mam problem taki, że gdy gram w większość gier na moim laptopie (BF3, F4) występują po pewnym czasie dziwne wahania obrazu. Najlepiej pokazać to na obrazku.

Te dziwaczne rozmazywanie się ekranu nasila się, ale trudno uchwycić to na screenshocie, bo zaraz znika, a jednak irytuje.

Mój sprzęt to Lenovo Y50-70, karta - GTX 960M, procesor - Intel i7-4720, RAM - 8GB.

Sterowniki nvidia aktualne ? Próbowałeś np w experience zezwolić, aby sama nvidia zoptymalizowała gry i sprawdzić, czy te wahania nadal są ?

Wszystko jak najbardziej zaktualizowane, pogrzebałem też teraz i w Experience, i w ustawieniach jak dedyka tak i zintegrowanej karty i nic to nie dało.

Ja tam nic nie widzę. Sprawdź temperatury sprzętu w stresie. Może chłodzenie niedomaga.

1 polubienie

Mówiłem że trudno je złapać na zdjęciu bo pojawiają się i znikają, za obiektami zostają takie “cienie”.

Tmax dla procesora to 100 stopni a Ty osiągasz 98. Wszystkiemu winne są temperatury. Jeśli to możliwe, wyczyść chłodzenie z kurzu i może spróbuj delikatnie unieść laptop dla poprawy obiegu chłodzenia pod jego obudową. Możesz też sprawdzić jakąś podstawkę chłodzącą ale to czysta loteria. Może pomóc, zaszkodzić albo nic nie robić poza hałasem.

Jednym z najłatwiejszych rozwiązań jest po prostu zmniejszenie ustawień w grach. Programy będą mniej wymagać od sprzętu więc i temperatury będą niższe. Niestety laptopy od zawsze miały problemy z odprowadzaniem ciepła przez swoje niewielkie rozmiary. Szczególnie teraz kiedy temperatura otoczenia jest wysoka.