Dziwny problem z odbiorem połączeń

Ponieważ przywracanie do ustawień fabrycznych okazało się większym problemem niż myślałam, to jednak chciałabym najpierw spróbować naprawić problem, a backup i przywracanie wykonać w ostateczności.
Problem wygląda tak, że gdy ktoś do mnie dzwoni, to ekran nawet się nie rozświetla, a jak wcisnę boczny przycisk, aby włączyć ekran, to dźwięk połączenia milknie, natomiast na ekranie w ogóle nie wyświetla się przychodzące połączenie, tylko muszę wyciągnąć z góry pasek powiadomień, tam kliknąć w powiadomienie o przychodzącym połączeniu i dopiero wtedy wyświetla się przycisk „odbierz”. Nawet gdy ekran jest włączony podczas przychodzącego połączenia, to i tak nie pojawia się przycisk odbioru. Czy ktoś wie jak to naprawić?
Telefon Xiaomi Mi A2 Lite z androidem 9

Sprawdź czy 30 sekund w trybie samolotowym to naprawi?

Być może będziesz musiała wyciągnąć z „szafy” starszy telefon gdy dalej masz 1 SIM i brak chętnych na testowe połączenia. Drugą kartę SIM pewnie można dokupić jutro i aktywować na „30 dni”.

@krystian3w - nie naprawiło :frowning:

Pewnie Bug w androidzie lub oprogramowaniu Mam kogoś z rodziny, kto ma dokładnie ten sam kłopot, ale MI A1.
Tam jest Android One, nie wiem w jakiej wersji.

Pomaga na jakiś czas wyczyszczenie danych aplikacji Telefon, ale wtedy rejestr połączeń się czyści.

1 polubienie

Wyczyszczenie danych aplikacji Telefon faktycznie częściowo pomogło, bo pojawił się przycisk, ale nie ten, co się wyświetla na pełnym ekranie i przesuwa słuchawkę żeby odebrać, tylko 2 przyciski, zielony i czerwony, te które zwykle są otwierane z paska powiadomień

Aha, czyli czyścisz dane aplikacji „Telefon” i dalej smartfon dzwoni na wyłączonym ekranie? Przed wyczyszczeniem danych wymuś zatrzymanie.

Jeśli nie pomoże, to zaktualizuj wszystkie aplikacje przez Sklep Play i sprawdź, czy masz aktualne oprogramowanie (ROM) telefonu.

Wtedy akurat sprawdzałam przy włączonym ekranie. Teraz sprawdziłam jeszcze przy wygaszonym i normalnie się rozświetlił i pokazała się ta pełnoekranowa słuchawka :slight_smile: Czyli na tą chwilę problem rozwiązany :slight_smile: Ciekawe tylko, na jak długo…

Za jakiś czas problem niestety powróci. :frowning: Prawdopodobnie to kwestia czystego Androida One lub bug’a w aplikacji Google Telefon, którą dostarcza Xiaomi w serii MI A.

Wtedy - albo powtórzysz czyszczenie aplikacji „Telefon”, co moim zdaniem jest bez sensu, albo wgrasz inny dialer (program do obsługi połączeń.

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.