Dziwny problem z odświeżaniem ikon pulpitu

Zmieniłam sobie ikonę kosza na pustą/przezroczystą i zauważyłam dziwny problem. Otóż po uruchomieniu systemu zamiast przezroczystej ikony mam czarny kwadrat. Odświeżanie pulpitu nic na to nie pomaga, ale kiedy uruchamiam przeglądarkę internetową, wtedy ikony pulpitu są automatycznie odświeżane i ikona kosza staje się przezroczysta. Co ciekawe, nie chodzi o dowolną przeglądarkę, a konkretnie o Slimjet. Inne przeglądarki nie mają wpływu na te ikony. Ktoś potrafi wyjaśnić to przedziwne zjawisko?

Spróbuj plików ico pod Windows 10?

:bulb: Tip

If you like, you can download the transparent.ico (48x48), Blank_24x24.ico or Blank.ico (128x128) icon file that doesn’t have an outline, and use it in Option Two below.

For the best results, unblock the downloaded transparent.ico or Blank.ico file, and move it into the “C:\Windows\System32” folder.

1 polubienie

Ale to jest Windows 7. No i przede wszystkim chodziło mi o to dziwne odświeżanie powodowane przez Slimjet. Dlaczego uruchomienie tylko tej przeglądarki odświeża ikony w skuteczny sposób, a odświeżenie pulpitu z menu pod PPM nie? Powinnam się tym martwić? Czym Slimjet różni się od innych przeglądarek, że działa w taki sposób na ikony pulpitu?

Wiesz co z tym plikiem to chyba nie wypał :sob:, masz po prostu kosz z czarnym tłem a chcesz by prześwitywała tapeta pewnie a nie ukrywać kosz by była sama nazwa.

Co do odświeżania to sam w ekstremalnych problemach robię to skryptem: https://www.sevenforums.com/tutorials/49819-icon-cache-rebuild.html

Niestety nie wiem co się dziwnego dzieje, że uruchomienie Slimjet ci czyści jakoś “mocniej” pamięć ikon i się odbugowuje.

1 polubienie

Tak, chcę ukrywać kosz, aby została sama nazwa i użyłam pustej ikony systemowej, tej z domyślnej lokalizacji: C:\Windows\system32\imageres.dll
Wypróbuję tę dla Win10 i dam znać, ale to dopiero po restarcie będę widziała efekt :wink:

1 polubienie

OK, mam nadzieje, że plik będzie lepiej się zachowywał.

opcjonalnie może w SHELL32.dll będzie dobrze działająca przezroczysta:

%SystemRoot%\system32\SHELL32.dll

ma ich z minimum 4:

image

1 polubienie

Niestety, ta ikona zachowywała się tak samo. Natomiast ikonka z Windows 10 rozwiązała problem :slight_smile:
To naprawdę osobliwe, że oryginalna ikona nie działa prawidłowo, a działa ikona z innego systemu…
Czym w ogóle różnią się te ikonki?

Autor je pewnie znalazł w sieci lub ręcznie zrobił np. w Gimp/Photoshop.

Rożnica taka, że w nim jest to jedna ikona z najwyżej warstwami pod różną wielkość ikony a w DLL może być coś więcej np. że jest to zestaw kilkuset ikonek w jednym pliku.

1 polubienie

No właśnie wiem, że ta z Windows 10, to jest ikona z czterema warstwami różnej wielkości, ale nie wiem, jak wygląda ta z pliku DLL i tego jestem ciekawa

1 polubienie