Dziwny problem z otwieraniem folderów

Instalowałem na mojej karcie różne rodzaje sterowników ponieważ mam z nią małe kłopoty ostatnio. W pewnym momencie stała się dziwna rzecz. Gdy klikam lewym przyciskiem myszy na folder, aby go otworzyć pojawia się okienko “Otwórz za pomocą” i mam sobie wybrać program za pomocą, którego chce otworzyć ten folder! !!

spróbuj cofnąć system - przywracanie 8)

Spróbuj w opcjach folderów ( np. Mój komputer > Opcje folderów ) na karcie Widok i Ogólne kliknąć “Przywróć domyślne” - może pomoże :slight_smile:

Heh. Nigdy nie używam przywracania w ME.

nie wiedzialem że masz ME :oops:

A nie masz czasem jakiegoś wirusa ? Mi kiedyś wir tak namieszał że tak jak ty nie możesz otworzyć folderów tak ja nie mogłem otworzyć plików exe 8)

Spróbuj zrobić tak jak napisała młoda 8)

No nie wiem. To się stało zaraz po tym jak zainstalowałem sterownik do karty graficznej.

Niestety nic to nie dało :frowning: Wygląda na to, że przez taki szczegół będę musiał robić format…a formatowałem 2 dni temu :confused:

Start -> Panel sterowania -> Opcje folderów -> Typy plików

Czy masz w tej lokalizacji folder?

Mam. Jednak przycisk Zmień, za pomocą, którego wybiera się program do otwierania pliku jest nieaktywny! !!

Czy jest na dole, w liście akcji możliwych dla tego typu plików, akcja open?

Tak. Jest open, ale nie można tego edytować i ustawić sposobu otwierania! Jedynym aktywnym przyciskiem jest Zmień.

Aaaa, to jest millenium :|:|:|

Mógłbyś zrobić mi screena, co jest po kliknięciu na zmień?

Albo krótko opisać?

Akcja w każdym bądź razie dla folderu powinna być open

Wywal jeszcze wszystkie pliki z TEMP i Temporary Internet Files, a później zrób restart… Sterowniki były do jakiej karty?

Do karty GeForce 4. Mialem nowsze, ale je odinstalowałem i użyłem programu driver cleaner. Następnie zainstalowałem stery z płyty od GeForce 4, komp tradycyjnie się zrestartował przy instalacji sterów, a gdy chciałem otworzyć folder trochę się zdziwiłem. Akcję mam ustawioną na open. Widzisz to wygląda w pewien sposób tak jakby nastąpiła zamiana przycisków myszy. Lewy zamiast otwierać wywołuje komendę “Otworz za pomocą”, a gdy kliknę prawym na folder w miejscu gdzie powinno być “Otwórz za pomocą” jest “Otworz”! !!

eeej tego nie mówiłeś !!

Panel sterowania - Mysz - Przełącz przycisk podstawowy i pomocniczy

w Millenium może to być również opcja Mysz dla praworęcznych

Nie! To nie o to chodzi. Chodzi o to, że dwie funkcje “Otwórz” i “Otwórz za pomocą” jakby “zamieniły się” miejscami! !!

Aha, czyli wygląda to tak, że każde kliknięcie wywołuje tą listę rozwijaną? :expressionless:

Złączono Posta : 17.07.2005 (Nie) 0:04

Wejdź w Tryb awaryjny i zobacz, czy jest to samo… Ponad to podczas uruchamiania Millenium wciśnij F8, wejdź w Tryb wierszu , po czym wpisz scanreg /fix i poczekaj aż skończy… Restart, zobacz, co się stanie…

Oki. Problem znikł. Zainstalowałem jakieś inne stery do karty i wszystko jest już w porządku :slight_smile:

No właśnie miałem mówić, że jak nie przejdzie naprawa rejestru, zmień sterowniki…

Fajnie, że działa :spoko: