Dziwny problem z położeniem zdjęć

Witam

Mam dziwny problem ze zdjęciami w poście. Otóż utworzyłem post w który znajduje się sporo zdjęć, podczas edycji postu wszystko wygląda dobrze, ale po zapisaniu wszystko się porozjeżdżało zwłaszcza na dole strony http://medicot.pl/projekty-kuchni-nowoczesnych-malych/

Na dole strony jest też “podobne tematy” które powinno być na samym dole a rozjechało się i zmieszało ze zdjęciami z postu. Kombinowałem żeby poustawiać i pozmniejszać zdjęcia, ale podczas edycji wszystko jest ok, a co bym nie zrobił po zapisaniu i podglądzie znów to źle wygląda. Może mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić żeby zdjęcia były ładnie obok siebie

1 polubienie

Jak patrzę w kod to widzę że jest to jakoś w paragrafy podzielone po 3-5 grafik.

Może stąd problem jak grafika jest pozioma nagle lub jak tam na paragraf wypada z 6 grafik.


Korzystasz z jakiegoś CMS (po kodzie podejrzewam że WordPress, a że i sklep to pewnie z WooCommerce), pomoże to pewnie z propozycją rozwiązania np. plugin do galerii - jak wg mnie jakiś by się przydał by nie zamykać artykułu by zobaczyć większą grafikę.


Przenoszę do webmasteringu, to bardziej z tamtej dziedziny problem niż czysto związany z grafiką komputerową.

Na początku nie było podzielone po kilka zdjęć, ale stwierdziłem że może się nie mieszczą więc podzieliłem je po 4 zdjęcia w rzędzie ale dalej jest to samo. Tak jest to wordpress.

Problemem jest szablon. To w nim źle zostały ostylowane te elementy i się rozjeżdżają. Trzeba poprawić CSS szablonu tak by to jakoś wyglądało.

1 polubienie

Spróbuje jeszcze jakąś wtyczkę do galerii jak podpowiedział “krystian3w” może to pomorze

Jak widzę najwięcej miesza klasa .folatleft / img.alignleft po jej tymczasowej dezaktywacji wygląda trochę lepiej ale nie wiem czy jest gdzieś głębiej użyta w kodzie szablonu.

Wtyczka me ten minus, że bardziej obciąży stronę niż naprawa szablonu. Po zerknięciu w kod potwierdzam w 100% źle napisany szablon, a przynajmniej style odpowiedzialne za wyświetlanie treści postu.

1 polubienie

Mam jeszcze jedno pytanie. “Fizyda” wspomniał że jak zainstaluję wtyczkę z galerią to bardziej obciąży stronę, kiedyś zwrócono mi uwagę że wtyczka “yet another related post” bardzo obciąża serwer (próbowałem instalować inne ale się nie sprawdzają) . Czym to obciążenie strony się objawia? Jak sprawdzałem czas ładowania strony z tyczka i bez to nie było prawie różnicy, czy to o coś innego chodzi?

Głównie objawia się w długości wczytywania strony. Co do tej konkretnej wtyczki nie wypowiem się, ale fakt jest taki, że każda dodatkowa wtyczka to dodatkowy kod do przetworzenia przez serwer.

Tak obrazowo tłumacząc, ale nie do końca tak to wygląda w praktyce, to tylko przykład abyś zrozumiał gdzie problem leży.
Jeśli założymy że 1 linijka kodu wykonuje się 1ms, a wtyczka powiedzmy mała niech ma 500 linijek kodu to masz 500ms dodatkowego opóźnienia przed wczytaniem się strony przeznaczonego na przetworzenie tych linijek kodu. Każda kolejna wtyczka to dodatkowe linijki kodu i dodatkowy czas.
Dodatkowo mogą dochodzić kolejne pliki do pobrania które wtyczka doda na stronie.
Oczywiście temat jest bardziej skomplikowany, tutaj starałem się tylko obrazowo pokazać o co mniej więcej chodzi.

Sporo zależy też od konfiguracji serwera, na jednej konfiguracji dodanie wtyczki może znacząco wydłużyć czas wczytywania strony, a na innym minimalnie - wręcz różnica może być pomijalna. Jednak gdy dodamy wiele takich małych wtyczek to i tak w końcu czas ładowania strony wydłuży się do tego stopnia, że będzie to odczuwalne.

1 polubienie

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz, mniej więcej rozumiem o co chodzi