Dziwny Problem z Przekazem Głosu

Witam.

Mam bardzo dziwny problem z głosem podczas rozmów na skype, ventrilo czy innych programach tego typu.

Problem pojawił się, odkąd przerzuciłem się na stary komputer(laptop wysiadł).

Ostatnio, gdy chciałem porozmawiać z znajomymi na skype, podłączyłem mikro, ubrałem słuchawki i zacząłem rozmowę.

Niby wszystko okej, głos słyszeli, ale z pewnym wyjątkiem.

I tu problem.

Zazwyczaj, jak rozmawiałem z ludźmi, miałem na komputerze cichutko puszczonego winampa, nigdy nikt się nie skarżył że go słyszy(bo jak mieli go słyszeć jak miałem słuchawki) a teraz, mimo tego, ze mam słuchawki, słyszą wszystkie odgłosy systemowe… błędy, sygnały dostępności na gg, muzykę i samych siebie…

Nie wiem, co jest przyczyną, przecież muzyka i wszystko inne słyszę w słuchawkach, a mikrofon mam oddalony, nawet jak odłączę mikro, to wszystko słyszą co się dzieje w komputerze… nie wiem o co chodzi, próbowałem to sam naprawić, szukać błędu ale nie mam pojęcia o co chodzi…

Czy to problem Karty Dźwiękowej ? Sterowników ?

Jeśli ktoś miał podobny problem, lub wie co jest przyczyną, będę wdzięczny za pomoc …

No to tak, zapytam, na jakim systemie operacyjnym operujesz? i jaką masz kartę dźwiękową?

Windows XP Home Edition

Komputer:

Intel® Pentium® Dual CPU

E2180 @ 2.00GHz

Karta Dźwiękowa :

Realtek High Definition Audio

Sterownik:

Realtek Semiconductor Corp. - 5.10.0.5397

Wszystkie sterowniki jak i oprogramowanie oryginalne, komputer jest po biurowy.

A co to “problemu” to jest tylko na tym komputerze, na poprzednim było wszystko okej, u nikogo w rodzinie tak nie ma, ani u znajomych…

  • i tak będzie / mam tą samą kartę dźwiękową / a po drugie podczas rozmów na każdym komunikatorze nie jest zalecane włączanie innych programów, gier itp. a zwłaszcza odtwarzania muzyki w jednoczesnym czasie.
  • czy chcesz słuchać to co inni mówią przez komunikator oraz siebie czy chcesz akurat słuchać w tym czasie muzykę ?

Musisz wybrać co chcesz słuchać przez kilka minut bez problemów :frowning:

Nazwij temat normalnie. To jakaś nazwa własna?

Start / programy / Akcesoria / Rozrywka / Regulacja Głośności / Opcje /

Zmieniasz na Realtek HD Audio Input /ok

Potem zaznaczasz dziubek wycisz we wszystkim oprócz mikrofonu i ewentualnie wejścia liniowego. Powinno pomóc

// Chodzi o to, że prawdopodobnie masz zaznaczone nagrywanie Stereo Mix - czyli wszystkich dźwięków, jakie odtwarza komputer (winamp - btw polecam aimp2 - dobra alternatywa, gry, gadu). Jest to przydatne przy nagrywaniu na przykład filmów z gier lub pokazów instruktażowych. Nie sprawdza się jednak w Ventrillo ;]

@Xman

Windows to nie linux, możesz robić z dźwiękiem co chcesz, nawet na tak beznadziejnej karcie jak Realtek można swobodnie słuchać winampa, gadać przez VT a jak Ci nie przeszkadza to nawet mieć puszczone 8 filmików na YT i grać w 5 fpsów, dźwięk będzie słyszalny.

Zrobiłem wszystko tak jak napisał Lisior.

I działa :slight_smile:

Okazało się, że nie miałem wyciszonej opcji “stereo mix” po wyciszeniu jej, wszystko działa elegancko, głosy z komputera nie są już przekazywane.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :slight_smile: