Dziwny problem z reklamami w joomla

Witam Wszystkich!

Mam następujący problem w Joomla 1.5

Chcę zrobić reklamy w dwóch miejscach na stronie- pierwsza byłaby z prawej strony a druga na dole strony.

Mój problem jest następujący- jak mam to ustawić?

Próbowałem na różne sposoby, ale zawsze mam tak, że obie są w jednym miejscu (tylko z prawej strony) i na stronie powstaje mi misz-masz…

Proszę o pomoc… :cry:

Czy to zewnętrzne reklamy w postaci skryptów wywołujących? Jeśli używasz komponentu reklam Joomla, powinno się zreplikować moduł i ustawić jego pozycję oraz wybrać inną kategorię. Możliwe też, że reklama nie mieści się w pozycji szablonu.

Ok. Jeśli chcę zreplikować moduł reklamy, to jak mam go ustawić, żeby np. reklama była umieszczona na dole? I jak mam przypisać reklamę do tego modułu?

Aha, i jeszcze jedno… Jak umieścić kilka linków na stronie?

Chodzi mi o kilka linków w kolumnie.

  1. Tworzysz sobie kategorie dla obu reklam w komponencie reklamy. Dodajesz w komponencie obie reklamy i przypisujesz im te kategorie. Przechodzisz do ustawień modułów i tworzysz nowy moduł, wybierasz moduł reklamy (banner). Wybierasz kategorię i zapisujesz na odp. pozycji. Z drugim robisz analogicznie, tyle, że wybierasz inną kategorię i pozycję (jaką chcesz).

  2. W menadżerze menu tworzysz sobie nowe, tam dodajesz te linki jako linki zewnętrzne. Tworzysz nowy moduł menu, wybierasz nazwę utworzonego menu i ustawiasz na pozycji.

Mam jeszcze jedno pytanie- jak i co mam zmienić, żeby mi zniknęło to magiczne logo Joomli z góry strony?

Po 1 jaki to styl czy to nie jest logo, jeśli tak wchodzisz na FTP i robisz własny obrazek o podmieniasz z tym. :smiley:

To jest ten styl “milk…”. Ja chcę w ogóle go zlikwidować…:wink:

W katalogu szablonu arkusz template.css i tam linia 82. Usuwasz: background: url(…/images/mw_joomla_logo.png) 0 0 no-repeat; .

Ok. Dzięki za info;)