Dziwny problem z siecią LAN

Mam połączone ze sobą dwa komputery poprzez karty sieciowe i zcrossowany kabel, lecz jest jeden problem jak ustawie ip ręcznie to pokazuje się żę niby połączenia działa a tymczasem obydwa komputery wysyłają pakiety ale żaden z nich nie odbiera żadnych pakietów. Po włączeniu automatyczne wykrywana IP komputery przez ok 1 min “pobierają adresy sieciowe” po czym wyskakuje błąd żę połączenie ma ograniczoną łączność lub brak łączności. Proszę o pomoć bo siedze nad tym kilka ładnych godzin i nie doszłem czemu to nie działa. Może to kabel nie wiem ale kable są podłączone prawidłowo sprawdziłem. :cry:

Czy karty sieciowe są sprawne? Spróbuj je przeinstalować

Czy kabel sprawdzony? Może gdzieś nie styka, albo końcówka źle zaciśnięta… Jak masz gdzie, to sprawdź kabel. Idź do znajomego, który ma dwa kompy spięte kablem i sprawdź…

Zapytam dodatkowo:

Czy całe oprogramowanie antywirusowe oraz (w pierwszej kolejności) firewall masz wyłączone? Jakie posiadasz oprogramowanie na obu komputerach?

ustaw IP na sztywno na obu maszynach, oba kompy musza byc w tej samej klasie, w 1 nie wpisujesz bramki, w 2 wpisujesz jako bramke IP 1 kompa