Dziwny problem z tabletem i androidem

Witam,
Mam dziwny problem, ale częściowo sobie poradziłem, choć nie jest tak jak bym chciał. Zostawiłem tablet z włączoną siecią WIFI. Dziś patrzę, że nie które aplikacje nie chcą działać. Nic nie aktualizowałem i wczoraj też nic nie instalowałem. Tablet jest marki Lenovo a model to: TAB2 A10-70L, wersja androida, to 5.01. Co do aplikacji sklepu google play, nie działała mi i musiałem aktualizację odinstalować. Niestety, po odinstalowaniu aktualizacji, nie widzę w sklepie o aktualizację tego softu, mam tylko starą ikonę torebki z trójkątem. Kolejna sprawa i to dziwna a wyłączałem tablet wielokrotnie i też wyjmowałem kartę sim. Po uruchomieniu tableta, nie prosi o pin, a wcześniej prosił, dopiero prosi po jakimś czasie.
Może to przez brak zaktualizowanego systemu?

Jeżeli nie stanowi to dla ciebie problemu, to radziłbym spróbować zrobić ustawienia fabryczne, ale najpierw skopiuj sobie gdzieś indziej, np. na komputer, ważne dane, żeby ich nie stracić.

Nie mam tam ważnych danych, tylko zrzuty zdjęć z filmów, więc, tak zrobię. Zastanawia mnie, dlaczego nie prosi Pinu po włączeniu tableta a po danym czasie. Niestety, też nie wiem i tak nie robiłem, aby aktualizować system ręcznie tzw. flash rom robić coś takiego.

W sumie lepsze by było wgranie całego rom’u, bo wyczyściłyby ci się wszystkie pliki, nawet te systemowe, i wgrałby się ten system na nowo, a tak ustawienia fabryczne czyszczą tylko partycję /data, a więc partycję z aplikacjami i danymi użytkownika. Jeśli problem stoi po stronie systemu, to raczej nie zostałby on rozwiązany, albo by powrócił po jakimś czasie.

Zflashuj cały ROM z systemem od Lenovo, bo to lepszy pomysł jest.

A brak komunikatu o Pin, to efekt usterki systemu? Nie wiem , czy mam w tablecie taką apke, która czyści ROM.

Tu masz linka do RM’u:


…i tutorial:

Obawiam się, że nie będzie działać, znaczy, że coś zrobię źle.

ściągnij rom z pierwszego linku i rób tak, jak pokazano w tutorialu.

Tylko tam pisze, aby podłączyć USB i wyjąc baterię a mi chodzi o tablet, który mam od Orange. A co może być przyczyną, że włączone wifi na noc, mógł uszkodzić system?

Nie wyjmuj baterii, bo nie możesz tego zrobić. Rób tak:
Naładuj tablet do 100%
Wyłącz tablet:
Przytrzymując głośność w dół podłącz tab’a to komputera, aż się nie “podłączy” (dźwięk podłączania do komputera w systemie)
Potem rób jak piszą w tutorialu. Pobierz najpierw ROM’a, a potem SP Flash Tool, czyli program do instalowania systemów w tabletach i niektórych smartfonach z procesorem firmy MediaTek.

Tylko w pierwszym linku są 4 opcje do pobrania. To co firmware mam pobrać? Będzie pasować do wersji systemu? A jak nie uda mi się, nawet jak będę tak robił, jak jest w tutorialu, to co?

Tak, my mówimy o firmware’rze.
Tu masz dobre firmware:


Klikasz na zielony przycisk Download i zasysasz soft.

Dodam, że system w tablecie, przypomina mi o aktualizacji systemu android. Może dlatego nie żąda kodu pin, gdy ponownie uruchomi się tablet?

Być może, ale nie rób żadnej aktualizacji na nie do końca sprawnym systemie. Wgraj najpierw system na czysto - to rozwiąże wszystkie Twoje problemy z działaniem sprzętu. Po wgraniu systemu i konfiguracji konta Google, jak masz możesz sprawdzić dostępność aktualizacji i je zainstalować.

Przepraszam, że napiszę i być może będę upierdliwy, ale tego nigdy nie robiłem. Załóżmy, że pobrałem ten soft, rozpakowałem,ale skąd mam wiedzieć, do którego katalogu przenieść, skopiować? I co, nie będę mógł zostawić włączonego wifi, bo znowu spartoli mi się system?

Zobacz to:

Obejrzałem i nie wiele to mi wyjaśnia. w tym roku kończy mi się umowa na tablet, znaczy, że nie będę musiał spłacać i może dam do serwisu. Po za tym instalować na nowo apki…

Ja chcesz, to nie rób sam, bo może ci się coś nie uda i będzie płacz. Chciałem ci pomóc, ale jak nie chcesz robić sam, to oddaj goi do serwisu GSM i powiedz, że chcesz, aby ci wgrali system na czysto.

Nie będzie płaczu:)
Jednak postanowiłem zaktualizować system, ponieważ, nie wierzę, że mając włączone wifi w tablecie, to już by system źle zaczął działać, czy po pokazaniu ekranu powitanego, nie prosił o kod pin. Myślę, że stara wersja systemu doprowadziła, że przestały działać apki w tym brak komunikatu o kod Pin przy ekranie powitalnym.

OK, napisz co to zmieni, ok?