Dziwny problem z tabletem i androidem

(hatezit) #1

Witam,
Mam dziwny problem, ale częściowo sobie poradziłem, choć nie jest tak jak bym chciał. Zostawiłem tablet z włączoną siecią WIFI. Dziś patrzę, że nie które aplikacje nie chcą działać. Nic nie aktualizowałem i wczoraj też nic nie instalowałem. Tablet jest marki Lenovo a model to: TAB2 A10-70L, wersja androida, to 5.01. Co do aplikacji sklepu google play, nie działała mi i musiałem aktualizację odinstalować. Niestety, po odinstalowaniu aktualizacji, nie widzę w sklepie o aktualizację tego softu, mam tylko starą ikonę torebki z trójkątem. Kolejna sprawa i to dziwna a wyłączałem tablet wielokrotnie i też wyjmowałem kartę sim. Po uruchomieniu tableta, nie prosi o pin, a wcześniej prosił, dopiero prosi po jakimś czasie.
Może to przez brak zaktualizowanego systemu?

(blumberplumber) #2

Jeżeli nie stanowi to dla ciebie problemu, to radziłbym spróbować zrobić ustawienia fabryczne, ale najpierw skopiuj sobie gdzieś indziej, np. na komputer, ważne dane, żeby ich nie stracić.

(hatezit) #3

Nie mam tam ważnych danych, tylko zrzuty zdjęć z filmów, więc, tak zrobię. Zastanawia mnie, dlaczego nie prosi Pinu po włączeniu tableta a po danym czasie. Niestety, też nie wiem i tak nie robiłem, aby aktualizować system ręcznie tzw. flash rom robić coś takiego.

(blumberplumber) #4

W sumie lepsze by było wgranie całego rom’u, bo wyczyściłyby ci się wszystkie pliki, nawet te systemowe, i wgrałby się ten system na nowo, a tak ustawienia fabryczne czyszczą tylko partycję /data, a więc partycję z aplikacjami i danymi użytkownika. Jeśli problem stoi po stronie systemu, to raczej nie zostałby on rozwiązany, albo by powrócił po jakimś czasie.

Zflashuj cały ROM z systemem od Lenovo, bo to lepszy pomysł jest.

(hatezit) #5

A brak komunikatu o Pin, to efekt usterki systemu? Nie wiem , czy mam w tablecie taką apke, która czyści ROM.

(blumberplumber) #6

Tu masz linka do RM’u:

…i tutorial:

(hatezit) #7

Obawiam się, że nie będzie działać, znaczy, że coś zrobię źle.

(blumberplumber) #8

ściągnij rom z pierwszego linku i rób tak, jak pokazano w tutorialu.

(hatezit) #9

Tylko tam pisze, aby podłączyć USB i wyjąc baterię a mi chodzi o tablet, który mam od Orange. A co może być przyczyną, że włączone wifi na noc, mógł uszkodzić system?

(blumberplumber) #10

Nie wyjmuj baterii, bo nie możesz tego zrobić. Rób tak:
Naładuj tablet do 100%
Wyłącz tablet:
Przytrzymując głośność w dół podłącz tab’a to komputera, aż się nie “podłączy” (dźwięk podłączania do komputera w systemie)
Potem rób jak piszą w tutorialu. Pobierz najpierw ROM’a, a potem SP Flash Tool, czyli program do instalowania systemów w tabletach i niektórych smartfonach z procesorem firmy MediaTek.

(hatezit) #11

Tylko w pierwszym linku są 4 opcje do pobrania. To co firmware mam pobrać? Będzie pasować do wersji systemu? A jak nie uda mi się, nawet jak będę tak robił, jak jest w tutorialu, to co?

(blumberplumber) #12

Tak, my mówimy o firmware’rze.
Tu masz dobre firmware:

Klikasz na zielony przycisk Download i zasysasz soft.

(hatezit) #13

Dodam, że system w tablecie, przypomina mi o aktualizacji systemu android. Może dlatego nie żąda kodu pin, gdy ponownie uruchomi się tablet?

(blumberplumber) #14

Być może, ale nie rób żadnej aktualizacji na nie do końca sprawnym systemie. Wgraj najpierw system na czysto - to rozwiąże wszystkie Twoje problemy z działaniem sprzętu. Po wgraniu systemu i konfiguracji konta Google, jak masz możesz sprawdzić dostępność aktualizacji i je zainstalować.

(hatezit) #15

Przepraszam, że napiszę i być może będę upierdliwy, ale tego nigdy nie robiłem. Załóżmy, że pobrałem ten soft, rozpakowałem,ale skąd mam wiedzieć, do którego katalogu przenieść, skopiować? I co, nie będę mógł zostawić włączonego wifi, bo znowu spartoli mi się system?

(blumberplumber) #16

Zobacz to:

(hatezit) #17

Obejrzałem i nie wiele to mi wyjaśnia. w tym roku kończy mi się umowa na tablet, znaczy, że nie będę musiał spłacać i może dam do serwisu. Po za tym instalować na nowo apki…

(blumberplumber) #18

Ja chcesz, to nie rób sam, bo może ci się coś nie uda i będzie płacz. Chciałem ci pomóc, ale jak nie chcesz robić sam, to oddaj goi do serwisu GSM i powiedz, że chcesz, aby ci wgrali system na czysto.

(hatezit) #19

Nie będzie płaczu:)
Jednak postanowiłem zaktualizować system, ponieważ, nie wierzę, że mając włączone wifi w tablecie, to już by system źle zaczął działać, czy po pokazaniu ekranu powitanego, nie prosił o kod pin. Myślę, że stara wersja systemu doprowadziła, że przestały działać apki w tym brak komunikatu o kod Pin przy ekranie powitalnym.

(blumberplumber) #20

OK, napisz co to zmieni, ok?