Dziwny problem z uruchamianiem i wyłączaniem komputera


(Matek143) #1

Kilka tygodni temu kupiłem nowy komputer, wszystko było ok aż do wczoraj, kiedy chciałem go wyłączyć... normalnie klikam Start > Wyłącz komputer, czekam, czekam, system już tak jakby się zamknął ale komputer dalej był włączony :? Nie wiem o co chodzi. Przycisk 'power' nie skutkuje, muszę teraz wyłączać komputer odłączając zasilanie z listwy :confused:

Podobnie dziwna sprawa jest z włączaniem komputera... gdy tylko włączę listwę zasilającą to komputer od razu się uruchamia ale system nie, muszę odczekać kilka sekund i kilka razy nacisnąć 'power' i wtedy zaskoczy :? Nie wiem czemu tak się stało i jak sobie z tym poradzić bo nigdy się z takim czymś nie spotkałem i dlatego proszę o pomoc.

Pozdrawiam.


(Alekss) #2

Czemu pytasz ?

Bierzesz paragon/fakturę, czy co tam masz i pytasz Sprzedawcę: "O CO CHO

?", że mam Dziwny problem z uruchamianiem i wyłączaniem komputera... ?.

Jak do tej pory się z tym nie spotkałeś, to możesz wreszcie skorzystać z przysługujących Ci tzw. "Praw Konsumenckich".


(Matek143) #3

Wybacz, ale komputer kupiłem przez internet a sklep jest 200 km ode mnie, a nie będę go im wysyłał bo poczekam pewnie na niego miesiąc (prawie tyle czekałem aż mi go przyślą)...


(Alekss) #4

Wniosek:

Nie kupuj urządzeń bardziej skomplikowanych niż młotek (a w miarę dobry ślusarski młotek ma aż 3 części - trzonek, obuch i klin mocujący obuch na trzonku - ten ostatni, niestety ostatnio bywa kiepski ...) przez Internet.