Dziwny problem z USB i modemem

Witam wszystkich

jestem tu nowy i chcialbym zaczerpnac porady.

moj problem jest dosyc nietypowy. po instalacji modemu neostrady znikaja mi z dyski cd-rom tak ze sa w windowsie niewidoczne a co za tym idzie nieczyta mi plyt:-( jak odlacze kabel modemu od usb po restarcie dyski sa widoczne i wszystko jest ok.

czy to mozliwe zeby te 2 rzeczy sie na wzajem zaklucaly? robilem ostatnio upgrade sprzetu i wlasnie na tej nowej plycie glownej to sie zaczelo dziac.

mam teraz zainstalowany win xp, wczesniej mialem win me ale na nim wogole po instalacji tej neostrady wszystko sie zawieszalo a na xp chodzi ale…no wlasnie niema cd-romow ](*,)

prosze was o pomoc bo juz niewiem co z tym zrobic

pozdrawiam

Opisz to jeszcze raz - gdyż ciężko Tobie pomóc nie rozumiejąc o co tak na prawdę chodzi w w/w tekście.

a moze modem jest zepsuty nie wiem ale ja tak mysle zreszta poczekaj na odpowiedzi innych użytkowników:(:(:frowning:

Płyta główna na jakim chipie i podaj konfiguracje kompa.

Czy do neostrady używasz aplikacji TPSA.

przepraszam jezeli napisalem niejasno, chodzi o to ze jak podlacze pod usb modem neostrady to system niewidzi mi stacji CD-Rom, jak odlacze modem i zrobie restart kompa cd-romy sa widocznie i normalnie funkcjonuja. tak niepowinno byc dlatego prosze was o pomoc

modem jest sprawny bo u znajomego sprawdzalem i wszystko dziala, sprawdzalem rowniez jego modem na swoim sprzecie i dzieje sie to samo powoduje ze niewidac napedow cd-rom w systemie.

plyta glowna asrock K7VT4A+ na chipie VIA, procek to sempron 2500+, karta geforce fx 5200 128bit, 512 ram ddr

aha do laczenia sie uzywam zwyklego polaczenia dial-up, nieinstaluje tej aplikacji neostrady bo tylko przedluza i utrudnia prace

Wgraj na początek pakiet VIA do obsługi płyty głównej w wersji 4.49 i zobacz.

Jak nic wgraj jeszcze ASPI 4.71.2

Niestety niepomoglo :frowning: czego to moze byc wina?

Podejrzewam płyte główną do kitu, słaba wydajność prądowa portów USB lub konflikt lub uszkodzenie.

Czy jakieś urządzenia jeszcze pracują na USB,czy jest dobrze,jak tak to wyłącz wszystkie kable USB z kompa i zostaw tylko modem neostrady i zobacz.

Menadzer urządzeń i odinstaluj kanał IDE gdzie są napędy CD,restart i zobacz.

Kup karte PCI USB zamontuj i podepnij modem neostrady,będziesz miał spokój koszt 50 zł wersja 1.1 ,70 wersja 2.0.