Dziwny problem z ustawieniami rozdzielczości

Witam. Otóż wczoraj po włączeniu komputera po raz pierwszy (dzień przed tym nic się nie działo, komputer został wyłączony normalnie) zmieniła się rozdzielczość. Jasne, nic specjalnego, ale nie mogę przywrócić do takiej jaka była (1440x900) jest tylko 1400x1050 i aż do 2040 coś , wcześniej max była ta 1440x900. Zainstalowałem sterowniki do karty graficznej śmigało wszystko, dzisiaj znowu to samo. Niestety wkładam płytę ze sterownikami i niestety nie instalują się już sterowniki do karty (bo są zainstalowane) tylko tam jakiś Catalyst Center.Pobrałem sterowniki ze strony AMD to instalowały się 30 minut i w ogóle nie było postępu. Moja karta to Radeon HD 4850. Wiecie co mogę zrobić w takiej sytuacji?

@edit: zainstalowałem sterowniki z płyty, tym razem nic to nie dało -_-

Nałożyłeś sterowniki jedne na drugie to jak się miały zainstalować. Odinstaluj i wgraj najnowsze.

Zrobiłem tak i nie pomogło.

Dixerr , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Hej,

Jaką rozdzielczość natywną na monitor?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dixerr , chyba jednak nie zapoznałeś się z tematem do którego linka Ci podałem. Spróbuj jeszcze raz.

Po kolei. Odinstaluj sterowniki od grafiki. Razem z Catalyst Control Center. Zrestartuj komputer. Koniecznie. Zainstaluj nowe (na przykład z płyty).

Jeżeli to nic nie pomoże a masz normalnego peceta, spróbuj na chwilę podmienić kartę graficzną na inną - może masz możliwość pożyczyć i ją zainstalować. Może być tak że po prostu Twojej karcie coś się poprzestawiało w głowie.

Gdyby taka sytuacja miała miejsce nadal na nowej karcie masz coś namieszane w komputerze :slight_smile:

Hej,

Jeszcze jedno - jakim złączem podłączony masz monitor do karty graficznej: cyfrowym (DVI bądź HDMI) czy analogowym (D-Sub)?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus ,

Rozdzielczość natywna to 1440x900, monitor podłączony jest wejściem D-Sub.

Co zauważyłem to w ustawieniach Ekranu w zakładce “Ekran:” nie wyświetla się nazwa monitora (ASUS) tylko karty graficznej

Poniżej załączam screena, jak to wygląda.

860ny1k9cec6_t.jpg

Poszperałem trochę w Catalyst Control Center i wynika z tego , że moja karta graficzna to monitor domyślny a mojego monitora nie ma nawet do wyboru. Poniżej kolejny screen:

vjczssr00law_t.jpg

@edit Znalazłem przyczynę. Chciałem sprawdzić model monitora z tyłu i tylko gdy lekko go obróciłem wyleciała wtyczka D-Sub czy jakoś tak. Włożyłem ją poprawnie i dokręciłem, uruchomiłem komputer ponownie, patrzę i rozdzielczość powróciła.

Dziękuję wszystkim, którzy próbowali pomóc, temat jest do zamknięcia.

Hej,

Nazwa nie wyświetla się w sytuacji, gdy do karty podłączonych jest więcej monitorów w trybie klonowania bądź wtedy, gdy sterowniki do monitora nie zostały osobno zainstalowane i ekran działa na standardowym sterowniku Windows’a.

Faktycznie, problem mógł wynikać z obluzowania kabla - aczkolwiek powinieneś zobaczyć wtedy pogorszenie się jakości obrazu wyświetlanego na ekranie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dixerr , pomału tracę cierpliwość. Zajrzyj do regulaminu i przeczytaj fragment o kolorach zastrzeżonych.