Dziwny problem z Windows 10 i przezroczystym ekranem logowania

Jakiś czas temu, po poprawce M$ wprowadził w Windows półprzezroczysty ekran logowania. W sumie nie wiem po co, bo moja tapeta ekranu blokady i logowania nagle stała się rozmyta zamiast widoczna. Postanowiłem to wyłączyć w zasadach lokalnych - zgodne z instrukcja znaleziona w internetach. Od tego czasu, po wpisaniu hasła i zalogowaniu się czasem mam tak, że ekran logowania “przebija” Pulpit i muszę np najechać gdzieś myszką albo odświeżyć ekran, żeby zacząć odsłaniać pulpit. Wygląda to tak, że po tym, jak się zalogowałem nadal widzę ekran logowania z polem hasła. Też tak macie?

Nie.

1 polubienie

A masz też półprzezroczysty ekran logowania?

Najprościej to trzeba było zrobić plik tekstowy z wpisem

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\System]
“DisableAcrylicBackgroundOnLogon”=dword:00000001

Zmienić mu rozszerzenie na reg i scalić z rejestrem

Od razu można zapisywać z “.reg”.

Mam zwykły, nic się nie zmieniło u mnie.

1 polubienie

Ja pamiętam że upgrade 7 do 10 robił, że nie było obrazkowego tła na ekranie logowania.

U mnie nic się nie zmieniło.

1 polubienie


Jako administrator - gpedit.msc ->Konfiguracja komputera->Szablony administracyjne->System->Logowanie->Pokaż czyste tło logowania->Ustawienie zasad------>Włączone.
Wymagania:Co najmniej Windows 10 wersja 1903 lub Windows Serwer 2016.

1 polubienie

Ja to miałem już z 1709 lub 1809 (jako bug po upgrade) widać w 1903 zrobili wygodniejszy dostęp / udokumentowywali.

W 1909 pewnie zrobili wyraźne tło:

Tak i po włączeniu tego, czyli klasycznego tła logowania, bez udziwnień, mam problem, który opisałem na początku.

U mnie zmiana tła ekranu logowania działa na kompilacji Insider 2004 19033.1
i na Windows 10 Pro 1909 18363.476
Sprawdź jaką ty masz wersję.