Dziwny problem z Windowsem! (Wyswietla 3 systemy)

Mam taki problem, mam 2 partycje, jedna z danymi, prawdopodobnie bootująca, tak pisze kiedy robie cos przy partycjach przez GParted, oraz jeden na windowsa.

2 razy instalowalem win xp profesjonal, ale plyta byla porysana wiec zakonczyla sie niepowodzeniem, pozniej zainstalowalem home edition, wszytko niby okej (wszystkie windowsy instalowalem na ten jeden i ten sam dysk, na partycje ktora zawsze jest przeznaczona dla windowsa, za każdym razem byla formatowana. Ale teraz przy starcie systemu wyskakuje wybór systemu, 1x Windows Home 2x Windows Profesional.

Proszę o pomc, oc zrobić nie zależy mi na żadnych danych, sformatować wszystko ? (Dysk z danymi)

Dodam że gdy wybieram, te dwa Profesjonale, ktorych juz niby nie ma na dysku pisze ze brakuje jakiegoś pliku, czy moglo sie popsuc cos w biosie :open_mouth:

BLACK HUNTER pokaż zawartość pliku boot.ini

bedzie na dysku z windowsem czy na dysku z danymi??

po sformatowaniu byloby okej, czy juz cos w biosie namieszalem, nic w nim nie robilem, tylko zmienilem na pierwszy odczyt z cd

C:\boot.ini

Przejdź do partycji C. Kliknij na “Narzędzia”, “Opcje folderów…”. Otworzy się okno pod nazwą “Opcje folderów”. Przejdź do zakładki “Widok”. I odznacz “Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego(zalecane)”. Na pojawi się plik “boot.ini”. Kliknij na niego dwa razy. I zobacz czy niema wpisów “Windows XP Professional”. Jeśli są zamknij “Notatnik”. Kliknij prawym przyciskiem myszki na plik “boot.ini” i wybierz “Właściwości”. W oknie “Właściwości: boot” odznacz “Tylko do odczytu” i wciśnij “OK”. Otwórz ponownie plik “boot.ini” i usuń te dwa wpisy(oczywiście jeśli są).

Dodam, że w tej chwili już zaden win. mi nie dziala, w tym homie brakuje jakiegoś pliku i sie nie chce wlaczyc, zaraz odpalem linuxa z livecd, i wrzuce plik boot.ini

Ale jak ten plik moze byc na dysku z win, jezeli byl formatowany za kazdym razem??

Ja też mam problem - po ataku wirusa, nieudacznie przeinstalowałem Windows i teraz mam dwa systemy. Proszę o pomoc w ustawieniu i skonfigurowaniu kompa, tak by nie wyświetlało się okno z wyborem systemu i automatycznie ładował się Windows z instalacji \WINDOWS.

Jak usunąć niechcianą insalację Windows’a (\WINDOWS.0)? Teraz mam jakby mirror systemu i chciałbym go usunąć. Poniżej mój boot.ini

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.0

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.0=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

aero_1994 , a może by tak szybciej?

start -> uruchom -> C:\boot.ini

cruzolo ,

Twój boot.ini powinien wyglądać tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

chyba, że używasz tego WINDOWS.0, więc:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.0

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.0="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

i później już normalnie wywalasz niechciany katalog z dysku.

wykasuj niepotzrebny wpis boot to powino pomuc

Złączono Posta : 27.08.2007 (Pon) 20:09

Albo… Prawym na Mój komputer -> Własciwosci->Zaawansowane. W uruchamianiu i odzywskiwaniu dajesz Ustawienia i odznaczasz czas wyswietlania systemów operacyjnych.