Dziwny problem ze scrollem w debianie

Wczoraj stawialem znów debiana i wszystko poszło super gładko. Zero problemów z instalatorem nvidii (działa juz bezproblemowo z najnowszym jądrem) zero problemów z flashem i operą, wszystko cacy - no ale nie działa mi scroll w myszcze. Myślę, że przy instalacji wybrałem dobrą myszkę. Kiedyś mialem ten problem w slackware ale tam wystarczyło coś odchashować i śmigało. Tutaj natomiast nie przypominam sobie żebym mial ten problem wcześniej.

pokaż xorga :slight_smile: pewnie zły driver :slight_smile:

btw ile masz przycisków w myszy?

Polecenie nano /etc/x11/xorg.conf z roota daje pusty dokument. :evil:

Mam 2 przyciski a chyba podczas instalacji gdy pisalo - emulate 3 button wcisnalem ok , moze to przez to?

Debian znów mnie wkurza :(własnie zniknał mi pasek z KDE, a zwykla superkaramba zawiesza system.

Noto niema takiego pliku - trzeba poszukać… Jeśli wpisałeś tak jak tutaj (x w x11 z małej litery to rzeczywiście niema)

Jeśli byś wszedł do /etc/ i się porozglądał na pewno byś znalazł

Nie przez to

Ustaw tak w xorg.conf:

Identifier "Mouse1"                                                        

    Driver "mouse"                                                         

    Option "Buttons" "2"                                                

    Option "Protocol" "IMPS/2"                  

    Option "Device" "/dev/psaux"

    Option "ZAxisMapping" "4 5"

    Option "Emulate3Buttons" "true"

Lepiej tego nie robić…

// Poprawiłem Twój post - dodałem tagi code.

Kaka’

No ok glupi błąd. To teraz mi powiedz jak przywrócić na tym “superstabilnym” czymś co zwie sie debian sid i którego ubuntu przewyzsza 10 razy stabilnością (taka prawda :), albo ja mam pecha do debiana coś) pasek KDE bo nie mogę dostać sie do terminala :evil:

Tzn nie wiem zbytnio jak doprowadziłeś/co doprowadziło do zniknięcia paska w kde. Najłatwiejszym sposobem wydaje mi się usunięcie plików konfiguracyjnych kde z katalogu domowego. Folder “.kde”.

Jeśli chodzi o dostanie się do terminala to zawsze możesz przełączyć się na konsole “alt + del + F2” (Lub F1, F3, F4,… zależy jak dużo masz terminali w konsoli). Gdy będziesz chciał wrócić do sesji z Xami to alt+Fy po kolei próbujesz aż dojdziesz do sesji Xów (Xy są zaraz po terminalach, a to ile ich masz zależy od domyślnej konfiguracji debiana której nie pamiętam)

Z tą myszką nadal nie działa, dodalem te opcje które tu napisalem i nic.

Kilka godzin z Debianem mnie juz zupełnie zniechecilo. I to juz po raz drugi.

To nie czasem wersja nie stabilna ?? :stuck_out_tongue:

No niestabilna ale przecież podobno niestabilny debian jest stabilniejszy od niejednej stabilnej dystrybucji…no właśnie…podobno. Prawda jest jednak inna, o czym się juz 2 raz przekonałem. Zwykła superkaramba zawiesza mi system, w powłoce administratora w ogóle nic nie mogę napisać. Reszty niespodzianek nawet nie jestem ciekaw…Znów się zawiodłem i jestem juz pewien, że słowa “debian” i “dekstop” wzajemnie sie wykluczają :? Bardzo mi popsuła humor dziś ta dystrybucja.

Tzn dodałeś czy zmieniłeś aktualne opcje? (te pozycje występują już w pliku konfiguracyjnym)

Wklej zawartość /var/log/Xorg.0.log .Ps w debianie nazwa tego pliku może być trochę inna (ale nie musi, spodziewałbym się Xorg.0.log lub Xorg.log)

Wklej też z xorg.conf wszystko co masz związane z myszką.

Najpierw dodalem tylko rózniące wpisy, pozniej wywalilem wszystko i zastąpiłem tym co mi podałeś i nadal nic. Wiec co mam wklejać, jest tak samo jak napisałeś.

Mam juz dość babrania sie z takimi drobnostkami, zaraz zmieniam dystrybucje.

Można wiedzieć na jaką <??>:P