Dziwny problem ze skrótem Mój Komp.w menu Start- Programy..?

W MENU START w odnośniku WSZYSTKIE PROGRAMY ciągle pojawia mi się ikonka skrótu do MOJEGO KOMPUTERA. Jest bez opisu, tylko ikona.

Kasowanie nic nie daje, bo po ponownym uruchomieniu kompa ikonka znowu tam jest. Oczywiście skrót działa i wskazuje element docelowy, ale coś musi być nie tak skoro mimo kasowania ikona powraca.

PROSZĘ O WSKAZÓWKI CO ROBIĆ !!

Mam Windowsa XP (SP3)

Prawoklik na menu start> właściwości> programy> wyczyść listę. Nie ma tego skrótu?

Albo: Prawoklik na Start>Eksploruj wszystkich użytkowników> programy> wywalasz ten skrót

Zanim przesiadłem się na linuksa PLD to miałem identyczny problem.Czyszczenie pomaga

Te metody niestety nie pomagają. Poza tym ten skrót nie jest widoczny od razu po kliknięciu na pole START, tylko później gdy najedziemy na pole WSZYSTKIE PROGRAMY (to w lewej kolumnie na dole, po kreską). Tam jest ten skrót. Poza tym jak kombinuje z ustawieniami menu START to tego skrótu w ogóle tam nie widać… JAKIEŚ INNE KONCEPCJE???

może zrób screna i pokaż jak to wygląda i gdzie dokładnie się znajduje

:slight_smile:

No głupio się przyznać, ale nie wiem jak zrobić zrzut ekranu :oops:

Ale zauważyłem coś: jak usuwam ten skrót to ma on rozszerzenie .ink

Lokalizacja skrótu: kiedy już otworzy się pasek od WSZYSTKIE PROGRAMY to na początku jest zakładka AKCESORIA (nieco wyżej są łącza do m.in. Windows Update) i na samym dole tej właśnie kolumny jest nieopisana słownie ikonka skrótu do mojego komputera.

czy jesteś tego pewien

bo mnie się wydaje że jest to .lnk

jeśli tak to

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki >> scal z rejestrem >> restart

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

Niestety wpis do rejestru nie działa :frowning: to znaczy po restarcie ikonka znowu jest… Może jest jakieś narzędzie diagnostyczne czy coś?? Albo jakaś inna metoda.

Tak na chłopski rozum to wydaje mi się, że gdzieś jest aktywna aplikacja, która wymusza dodanie tego skrótu w menu start=> wszystkie programy…

PS to rozszerzenie to rzeczywiście .lnk…

wpis nie jest do usunięcia ikonki tylko do schowania tego rozszerzenia

czy po usunięciu tej ikonki dalej powraca po restarcie?

:slight_smile:

Ikonka tego skrótu pojawia się zawsze po restarcie i nie ważne czy ją po prostu wcześniej usunąłem czy zmieniłem. Zauważyłem, że jak zmienię sam obrazek ikony tego skrótu i/lub dodam nazwę dla tego skrótu to i tak po restarcie pojawia się poprzednia ikona (czyli taka sama jak ma Mój Komputer) i przy ikonce nie ma żadnej nazwy… Usuwanie w najróżniejszych miejscach nic nie daje. Zmiany w ustawieniach też nic. To chyba jakich błąd w sysytemie.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale próbowałem skorzystać z PRZYWRACANIA SYSTEMU, ale bez względu jaki punkt przywracania wybiorę, to operacja za każdym razem kończy się niepowodzeniem i nie są wprowadzane żadne zmiany.

Tutaj może tylko pomóc,czyszczenie rejestru.

Czyściłem rejestr :frowning:

Przeskanuj komputer antywirusem,może Ci wykryje jakiegoś szkodnika