Dziwny problem ze stanem wstrzymania


(Felo 06) #1

Witam od jakiegoś czasu mój stan wstrzymania na pc nie działa. Problem jest taki że gdy chcę włączyć stan wstrzymania komp przygotowuje się do przejścia, wyłącza monitor i po 2-3 sek robi tak jakby restart zatrzymuje dysk i wiatraki a następnie włącza je na nowo. Komputer się nie budzi i nie reaguje na wybudzenie z klawiatury i myszki. Aby ponownie go uruchomić potrzebuje dwukrotnego twardego resetu i odcięcia zasilania. Ponieważ za pierwszym razem startuje tylko bios, za drugim resetem bios się wiesza i ratuje go tylko odcięcie zasilania. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Dodam że ponowne zainstalowanie systemu (XP PROFESSIONAL SP2) oraz sterowników nic nie dało, instalowałem aktualne sterowniki oraz te które dostarczono mi z komputerem.Aktualny system to Vista Ultimate SP1 problem nadal występuje.Opcje zasilania w biosie miałem ustawione S1 (POS) & S3 (STR) AUTO. Przestawiłem na S3 ONLY. Ale niestety nic to nie dało. Płyta główna to Asus P5l 1394 na socket 775,procesor core duo 2,0 Ghz, Grafika GeForce 8500GT

-- Dodane 25.02.2009 (Śr) 22:46 --

witam ponownie, udało się rozwiązać ten problem :stuck_out_tongue: , chociaż zabiegi typu zmiana zasilacza(w sumie 3), pamięci ram, dysku twardego nie pomagała.Ale wytrwałość przede wszystkim ;p.... Problem tkwił w zworkach na płycie głównej otóż USBPW1 i USBPW2 (usb deviance wake-up jumpers) były przepięte na pin 1,2 (+5V default) zamiast na 2,3 pin (+5VSB) co powodowało brak możliwości przejścia w stan s3 a dokładniej poprawnego wybudzenia z niego. Przepoiłem także zworkę KBPWR (keyborad power) z pinów 1,2 (+5V default) na 2,3 pin (+5VSB) co spowodowało możliwość wyjścia ze stanu s3 przez wciśniecie dowolnego klawisza na klawiaturze, a nie tak jak wcześniej przez przycisk power na obudowie :smiley: