Dziwny problem ze stanem wstrzymania

Witam od jakiegoś czasu mój stan wstrzymania na pc nie działa. Problem jest taki że gdy chcę włączyć stan wstrzymania komp przygotowuje się do przejścia, wyłącza monitor i po 2-3 sek robi tak jakby restart zatrzymuje dysk i wiatraki a następnie włącza je na nowo. Komputer się nie budzi i nie reaguje na wybudzenie z klawiatury i myszki. Aby ponownie go uruchomić potrzebuje dwukrotnego twardego resetu i odcięcia zasilania. Ponieważ za pierwszym razem startuje tylko bios, za drugim resetem bios się wiesza i ratuje go tylko odcięcie zasilania. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Dodam że ponowne zainstalowanie systemu (XP PROFESSIONAL SP2) oraz sterowników nic nie dało, instalowałem aktualne sterowniki oraz te które dostarczono mi z komputerem.Aktualny system to Vista Ultimate SP1 problem nadal występuje.Opcje zasilania w biosie miałem ustawione S1 (POS) & S3 (STR) AUTO. Przestawiłem na S3 ONLY. Ale niestety nic to nie dało. Płyta główna to Asus P5l 1394 na socket 775,procesor core duo 2,0 Ghz, Grafika GeForce 8500GT

Dodane 25.02.2009 (Śr) 22:46

witam ponownie, udało się rozwiązać ten problem :stuck_out_tongue: , chociaż zabiegi typu zmiana zasilacza(w sumie 3), pamięci ram, dysku twardego nie pomagała.Ale wytrwałość przede wszystkim ;p… Problem tkwił w zworkach na płycie głównej otóż USBPW1 i USBPW2 (usb deviance wake-up jumpers) były przepięte na pin 1,2 (+5V default) zamiast na 2,3 pin (+5VSB) co powodowało brak możliwości przejścia w stan s3 a dokładniej poprawnego wybudzenia z niego. Przepoiłem także zworkę KBPWR (keyborad power) z pinów 1,2 (+5V default) na 2,3 pin (+5VSB) co spowodowało możliwość wyjścia ze stanu s3 przez wciśniecie dowolnego klawisza na klawiaturze, a nie tak jak wcześniej przez przycisk power na obudowie :smiley: