Dziwny problem ze sterownikami do karty dźwiękowej

Witam.

Mam dość dziwny problem ze sterownikami do karty dźwiękowej, mianowicie dźwięku zupełnie brak - ani muzyki, ani nawet windowsowej muzyczki na powitanie. Podczas uruchamiania np. Winampa wyskakuje “Kod błędu 88780078”. W menadżerze urządzeń jest widoczny błąd przy VIA High Definition Audio i komunikat “System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)”. Oczywiście w takiej sytuacji próbowałem już przeinstalować sterowniki - mam je oryginalne na płycie, a także pobrałem ze strony ASRock (próbowałem je także zaktualizować automatycznie), jednak wynik jest zawsze taki sam - wyskakują komunikaty o błędach tego typu:

String PRODUCT_NAME was not found in string table.

String VMS_SCFMULFile was not found in string table.

Po tym instalacja się kończy i nie da rady przeinstalować tych sterowników. Próbowałem już wszystkiego co w mojej mocy, ale nic z tego nie wyszło - dlatego proszę Was o pomoc.

Płyta główna: ASRock N68C-S UCC

Karta dźwiękowa: przez dxdiag dowiedziałem się, że “Nie znaleziono karty dźwiękowej. Aby ją odnaleźć, zainstaluj sterownik dźwięku dostarczony przez producenta sprzętu.”, tylko że najpierw trzeba ten sterownik zainstalować…

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.

Skoro tak - to możliwe, iż zintegrowany układ się po prostu spalił - miałem dokładnie takie same objawy na starym Asrocku, jak podłączyłem stary wzmacniacz do kompa i przeszło spięcie.

A sprawdzałeś w BIOSIE czy coś się nie posypało i czy przypadkiem audio nie jest wyłączone

Nie, w BIOSIE jeszcze nic nie sprawdzałem. Szczerze mówiąc tylko raz wchodziłem do BIOSU i nie mam doświadczenia co tam trzeba zrobić.

Miałem podobny kiedyś błąd. Spróbuj takiego sposobu. On mi pomógł znalazłem go na jakieś angielskiej stronie :

Krok 1 - wybierz “start”, “ustawienia” i “panel sterowania”

Krok 2 - Wybierz “Narzędzia administracyjne” w “panelu sterowania” w menu głównym

Krok 3 -Znajdź “Windows Audio” i wybierz opcję ponownego uruchomienia audio usług

Jeśli błąd będzie się powtarzał, to będzie jakiś problem z Winampem. Będziesz musiał błąd wpisać w google i poszukać jakieś angielskiej strony z tym problemem :wink:

Życzę powodzenia :slight_smile:

On nie ma dźwięku w ogóle, a nie tylko w winampie :wink:

Wiem, ale ten błąd często wychodzi właśnie z Winampa, tak przynajmniej pisali na angielskich forach ;). Mam pytanie do zakładającego tego tematu, czy kiedyś używałeś Windows Movie Maker ? Jeśli tak masz baaardzo podobnie jak ja, więc mój sposób powinien ci pomóc. :slight_smile: Oto strona na której znalazłem pomoc, mój poradnik jest trochę skrócony. Tak żeby było wszystko co najważniejsze

Oto link do tego forum. http://www.tech-faq.com/error-88780078.html

Sprawdź BIOS (w zależności od producenta biosu) zazwyczaj jest to Integrated Peripherals tam powinno być audio.