Dziwny proces VirtualBox mimo, że nigdy nie instalowałem VB

Witam. Mój problem polega na tym, że borykałem się z freezami w grach i dużym zużyciem procesora. Dzisiaj włączyłem menedżer zadań i był tam proces vboxheadless, który zżerał 60% procesora. Gdy zakończyłem zadanie laptop przyspieszył a gry przestały freezować. Moje pytanie brzmi, skąd w ogóle się to tutaj wzięło? Nigdy nie bawiłem się VirtualBoxem, nie na tym laptopie i nie w przeciągu kilkunastu lat.
Laptop to Acer Aspire E 15 E5-576G-58LV

Może jakiś wirus sobie robi wirtualne środowisko i sam dociągnął Vbox?

https://steamcommunity.com/discussions/forum/11/3315110799610976548/#c3315110799611539035

1 polubienie

Zapomniałem dodać istotnej rzeczy - nie mogę tego usunać. Taki program ani nawet folder, który wskazywała ta aplikacja we właściwościach nawet nie istnieje (c/Program Files/Oracle/…) Nie mogę tego nawet wyszukać, nic nie ma.

EDIT: Pobieram tego malvarebytes z tematu ze steama, gościu napisał, że pomogło, dam znać co i jak.

EDIT 2 : No więc coś tam znalazło, a nawet kilka cosi. Wklejam screena z końca skanowania, zobaczymy, czy problem będzię się powtarzać. Dzięki, za pomoc :slight_smile:

1 polubienie


Wykonaj według instrukcji i daj logi tutaj w tym temacie (3 pliki). A temat przenosimy do działu bezpieczeństwo.

1 polubienie

Nie instalowałeś jakiegoś emulatora Androida? Większość korzysta pod spodem z VirtualBox.

Poniżej podaję logi jak prosił kolega wyżej. Nie instalowałem żadnych emulatorów. :confused:

Addition.txt (52,1 KB)
FRST.txt (60,8 KB)
Shortcut.txt (33,5 KB)

2 polubienia

Teraz poczekaj za specjalistami i wykonuj ich instrukcje. :slightly_smiling_face:

Skoro Avast przepuścił syfa to jest tylko jedna opcja - odinstaluj go.
Niech działa wbudowany Defender.

Otóż avasta mam od niedawna, ale coś w tym też może być bo od niedawna zaczęło mi się tak robić. Zrobię jak mówisz i jak mówi kolega wyżej.

Witaj @Pilas321

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\takjs\Downloads
    fixlist.txt (18,0 KB)
    “Plik naprawczy, tylko dla Ciebie, został wykonany w FiRST Editor 1.09b © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.
2 polubienia

Wasze porady bardzo mi pomogły, komputer chodzi zauważalnie szybciej a freezy w grach zniknęły, do tego wydaje mi się, że jakoś ciszej pracuje. Dziękuje Wam wszystkim bardzo. Wklejam plik wynikowy tak jak prosił iJuliusz. :slight_smile:
Fixlog.txt (38,8 KB)

Witam, mam podobny problem z VirtualBox. Podczas aktualizacji Windows 10 wersja 20H2 cały czas pojawia mi się okno do ręcznego odinstalowania aplikacji VirtualBox, bez tego nie ma możliwości dalszej aktualizacji systemu. Zrobiłem już niemal wszystko, żeby się tego pozbyć, ale bezskutecznie. Całkiem niedawno testowo zainstalowałem BlueStack i myślę ,że tutaj jest problem. Niestety nie był włączony w systemie punkt przywracania. Ręcznie usunąłem wszystko co wiązało się z BlueStack, począwszy od odinstalowania, usunięcia wszystkich katalogów z systemu oraz usunięcia wpisów rejestru. Niestety to nie pomogło.

Jak mogę się pozbyć tego śmiecia?

Może jakiś program sobie podkradł pliki w starej wersji Virutal Box.

Odinstalowałem wszystko chyba już, a problem nadal jest.

Sprawdź czy to wykryje Virtual Box:

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/rozwiązywanie-problemów-uniemożliwiających-instalowanie-lub-usuwanie-programów-cca7d1b6-65a9-3d98-426b-e9f927e1eb4d

Potem zostaje szukać tego po rejestrze i katalogach np. haszami jak to robi Bogdan.

I teoretycznie lipa, że się podczepiłeś pod czyjś temat, trzeba było po prostu podobnie opisać i wstawić raport FRST, może by w nim było widać Virtual Box jak na tacy i co za aplikacja używa go w tle (niby czasem emulatory Android - chyba Nox / Andy, może cudem też BlueStack).

To też może warto użyć: