Dziwny proces VirtualBox mimo, że nigdy nie instalowałem VB

(Pilas321) #1

Witam. Mój problem polega na tym, że borykałem się z freezami w grach i dużym zużyciem procesora. Dzisiaj włączyłem menedżer zadań i był tam proces vboxheadless, który zżerał 60% procesora. Gdy zakończyłem zadanie laptop przyspieszył a gry przestały freezować. Moje pytanie brzmi, skąd w ogóle się to tutaj wzięło? Nigdy nie bawiłem się VirtualBoxem, nie na tym laptopie i nie w przeciągu kilkunastu lat.
Laptop to Acer Aspire E 15 E5-576G-58LV

(krystian3w) #2

Może jakiś wirus sobie robi wirtualne środowisko i sam dociągnął Vbox?

https://steamcommunity.com/discussions/forum/11/3315110799610976548/#c3315110799611539035

1 Like
(Pilas321) #3

Zapomniałem dodać istotnej rzeczy - nie mogę tego usunać. Taki program ani nawet folder, który wskazywała ta aplikacja we właściwościach nawet nie istnieje (c/Program Files/Oracle/…) Nie mogę tego nawet wyszukać, nic nie ma.

EDIT: Pobieram tego malvarebytes z tematu ze steama, gościu napisał, że pomogło, dam znać co i jak.

EDIT 2 : No więc coś tam znalazło, a nawet kilka cosi. Wklejam screena z końca skanowania, zobaczymy, czy problem będzię się powtarzać. Dzięki, za pomoc :slight_smile:

1 Like
(Seba228215) #4

Wykonaj według instrukcji i daj logi tutaj w tym temacie (3 pliki). A temat przenosimy do działu bezpieczeństwo.

1 Like
(kowgli) #5

Nie instalowałeś jakiegoś emulatora Androida? Większość korzysta pod spodem z VirtualBox.

(Pilas321) #6

Poniżej podaję logi jak prosił kolega wyżej. Nie instalowałem żadnych emulatorów. :confused:

Addition.txt (52,1 KB)
FRST.txt (60,8 KB)
Shortcut.txt (33,5 KB)

2 Likes
(Seba228215) #7

Teraz poczekaj za specjalistami i wykonuj ich instrukcje. :slightly_smiling_face:

(m4s) #8

Skoro Avast przepuścił syfa to jest tylko jedna opcja - odinstaluj go.
Niech działa wbudowany Defender.

(Pilas321) #9

Otóż avasta mam od niedawna, ale coś w tym też może być bo od niedawna zaczęło mi się tak robić. Zrobię jak mówisz i jak mówi kolega wyżej.

(iJuliusz) #10

Witaj @Pilas321

1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\takjs\Downloads
    fixlist.txt (18,0 KB)
    “Plik naprawczy, tylko dla Ciebie, został wykonany w FiRST Editor 1.09b © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.
2 Likes
(Pilas321) #11

Wasze porady bardzo mi pomogły, komputer chodzi zauważalnie szybciej a freezy w grach zniknęły, do tego wydaje mi się, że jakoś ciszej pracuje. Dziękuje Wam wszystkim bardzo. Wklejam plik wynikowy tak jak prosił iJuliusz. :slight_smile:
Fixlog.txt (38,8 KB)