Dziwny przypadek ? DLaczego wszystkie pliki EXE padają?

Witam. Pare dni temu byłem zmuszony zrobic formata, poniewaz pewnego dnia właczam kompa, a antywirus alarmuje ze duza czesc plikow exe jest czym zarazona. Wiec zrobilem formata, po instalcji windowsa pierwsze co uczyniłem to zainstalowałem antywirusa…wszystko było ładnie przez 3 dni , do dzisiaj gdy chcialem go przeinstalowac, to znow wszystkie pliki exe sa czym pozarazane, co proponujecie? gdzie to cos moze siedziec?

Jeśli masz podzielony dysk na partycje to formatowałeś wszystkie czy tylko systemową??

Tylko systemową. Sformatowałbym wszystko ale na innych partycjach mam dane a nie mam innego dysku ;/

Podejrzewam najgorsze, ale najpierw pokaż logi.

Przeskanuj system skanerem on-line kasperskiego dostępnym na stronie http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html i wklej tu raport. Dodatkowo wklej log z Gmer’a wykonany przy następującym ustawieniu:

a także log z ComboFix.

myślę że jest to ten wirus:

http://www.viruslist.pl/encyclopedia.ht … d=2125&o=2

lub jego jakaś mutacja. Kiedyś go miałem zeskanowałem kompa wszystkie zarażone *exe wyrzuciłem format i już było dobrze :wink:

A więc. IE już nie działa :(…, więc nie sprawdze skanerm on-line.

Log z comboFIx:

GMER : :

PS. Udało mi sie zainstalowac Noda, i wykrył i usunął jakis syf o nazwie WIN32/Virut.NAN w E:\System Volume Information_restore{2D078A9D-D67B-4B94-B18B-05D8D7B180F0}\RP30\A0006430.exe - Win32/Virut.NAN wirus - usunięty

Pobierz program SDFix

Pobieram na dysk, uruchamiam i :

Błąd " Nie znaleziono punktu wejścia procedury…w bibiotece PSAPI.DLL"

i tak jest ze wszystkimi plikami exe ;/

Użyj UnHookExec.inf - który odblokuje uruchamianie exe. Po ściągnięciu pliku UnHookExec.inf na dysk należy kliknąć na niego prawym i wybrać opcję Instaluj. Nic się nie pokaże bo to nie jest żadna instalacja. Inny - exefix.reg