Dziwny przypadek ? DLaczego wszystkie pliki EXE padają?

(Allegretto14) #1

Witam. Pare dni temu byłem zmuszony zrobic formata, poniewaz pewnego dnia właczam kompa, a antywirus alarmuje ze duza czesc plikow exe jest czym zarazona. Wiec zrobilem formata, po instalcji windowsa pierwsze co uczyniłem to zainstalowałem antywirusa..wszystko było ładnie przez 3 dni , do dzisiaj gdy chcialem go przeinstalowac, to znow wszystkie pliki exe sa czym pozarazane, co proponujecie? gdzie to cos moze siedziec?

(SeBoLaS) #2

Jeśli masz podzielony dysk na partycje to formatowałeś wszystkie czy tylko systemową??

(Allegretto14) #3

Tylko systemową. Sformatowałbym wszystko ale na innych partycjach mam dane a nie mam innego dysku ;/

(adam9870) #4

Podejrzewam najgorsze, ale najpierw pokaż logi.

Przeskanuj system skanerem on-line kasperskiego dostępnym na stronie

i wklej tu raport. Dodatkowo wklej log z Gmer'a wykonany przy następującym ustawieniu:

a także log z ComboFix.

(Kasten) #5

myślę że jest to ten wirus:

http://www.viruslist.pl/encyclopedia.ht ... d=2125&o=2

lub jego jakaś mutacja. Kiedyś go miałem zeskanowałem kompa wszystkie zarażone *exe wyrzuciłem format i już było dobrze :wink:

(Allegretto14) #6

A więc. IE już nie działa :(..., więc nie sprawdze skanerm on-line.

Log z comboFIx:

GMER : :

PS. Udało mi sie zainstalowac Noda, i wykrył i usunął jakis syf o nazwie WIN32/Virut.NAN w E:\System Volume Information_restore{2D078A9D-D67B-4B94-B18B-05D8D7B180F0}\RP30\A0006430.exe - Win32/Virut.NAN wirus - usunięty

(Gutek) #7

Pobierz program SDFix

-

(Allegretto14) #8

Pobieram na dysk, uruchamiam i :

Błąd " Nie znaleziono punktu wejścia procedury...w bibiotece PSAPI.DLL"

i tak jest ze wszystkimi plikami exe ;/

(Gutek) #9

Użyj UnHookExec.inf - który odblokuje uruchamianie exe. Po ściągnięciu pliku UnHookExec.inf na dysk należy kliknąć na niego prawym i wybrać opcję Instaluj. Nic się nie pokaże bo to nie jest żadna instalacja. Inny - exefix.reg