Dziwny sms od upc polska

Witam

Mam pewien problem otóż dziś dostałem sms od upc polska

niedawno zmieniałem numer na orange

sms był o treści

że zalegam z kwota 144,99 zł i piszą ze może nastąpić blokada usługi

 

Najciekawsze jest to ze ja nie mam w ogóle żadnej umowy z upc

internet mam z Tp , tv z cyfrowego Polsatu a tele. dom. nie mam

 

Wiec takie pytanie przejmować się tym czy olać ?

 

Jeżeli zły dział to sorrki

Prawdopodobnie kupiłeś kartę startową, która posiadała “odświeżony” numer - to znaczy, że ktoś miał ten numer, nie doładował konta, numer przepadł i sprzedali z nim starter. Najprostsza sprawa, aby to wyjaśnić to zadzwonić do UPC.

Skoro nie masz podpisanej umowy to czym się przejmujesz? Chyba logiczne.

Od roku mam służbową komórkę na którą przychodzą wezwania do zapłaty od Cyfrowego Polsatu- dzwoniłem do operatora, próbowałem wyjaśnić sprawę, ale jak grochem o ścianę,  ciągle co miesiąc przychodzą nowe. Dodałem numer do blokowanych i mam spokój.

Dokładnie kupiłeś numer który ktoś wcześniej miał.Ja raz kupiłem tak-taka. Tyle co włożyłem sim w telefon sms z jakiegoś banku o zaległych ratach.Ale po nazwie banku widze,że nie mam z nim do czynienia. Ale po chwili dzwoni telefon .Odbieram i jakaś pani z banku pyta o pania jakąs tam.Ja mówie ,że pomyłka-a ona nie wierzy .Więc rozłączyłem się ale ta znowu dzwoni .Więc pojechałem po niej trochę i mówie, że jak chce to zgłoszę ja na policje ,że próbuje wyłudzić odemnie pieniadze:) .Szukała kobiety z pomorkiego chyba a ja w malopolsce:) . A najlepiej zadzwoń do UPC i powiedz im jak sprawa wygląda i,że nie życzysz sobie wiecej takch sms.kasmir- policja trzeba było ich postraszyć bo jak by nie było to próbuja wyłudzic od Cibie kase .:) 

http://www.upc.pl/obsluga-klienta/kontakt/>Inne>opisz sprawę  Oddzwonią lub napiszą. Telefonicznie może się zdarzyć że i 20min. stracisz.  Lekceważyć nie radzę, znając sposób działania  różnych “organów” mogłoby okazać się że za chwilę zmagałbyś się z komornikiem na przykład.

@

rubin714p

Nie pleć bzdur, skąd UPC może wiedzieć że numer należy już do kogoś innego?.

Tu się z Tobą nie zgodzę.

Mimo, że komornicy mieli ostatnio trochę wpadek z nieprawidłową weryfikacją dłużników to na pewno nie trafią do niego po numerze telefonu, który nie jest dowodem na to, że jego właściciel jest komuś coś winny.

 

W UPS warto wyjaśnić sprawę aby nie zawracali głowy tego typu wiadomościami a być może w przyszłości także telefonami.

Szło mi tylko o to aby kolega nie lekceważył sprawy, i dla świętego spokoju spróbował to wyjaśnić.   Pozdrawiam Cię.

xyzzyx- Przypuszczam, że numer o którym mowa musial przez jakiś czas byc (brak takiego numeru) , Operator dopiero po jakims czasie likwiduje nie używany numer i pózniej wypuszcza  go na nowo na rynek. Więc upc mogło próbowac sie kontaktować z właścicielem numeru telefonicznie . I musieli slyszec komunikat "brak takiego numeru lub wysylając sms-a mieli raport ze sms nie dotarl.Wiec Ty nie plec bzdur.Druga możliwość jest taka ktos podal upc numer zmyslony -kolega mial pecha i kupil wlasnie  taki numer. :) .I wcale nie dobieral bym sobie do glowy tych sms-w dłużnika beda szukac po adresie zamieszkania po numerze dowodu osobistego lub innych danych ktore podal do spisania umowy.Owszem mozesz tam zadzwonic lub napisac.Dam taki przyklad znajoma zmienila numer tel.przez 1,5 roku był wylączony -dzwoniac na ten numer byl komunikat,ze abonent niedostepny.Od 3 miesiecy jest komunikat ze nie ma takiego numeru.Zaloze sie ze za jakis czas ten numer pojawi sie na rynku.