Dziwny system operacyjny

Chodzi mi system operacyjny na tym czyms http://allegro.pl/telefon-manta-tel4091s-czarny-24h-lodz-sklep-i7220264855.html mam pytania odnosnie jak on sie nazywa i na jakim androidzie jest wzorowany

specyfikacja

Operating system: NONE

:crazy_face:

Według mnie autor aukcji specjalnie wpisał “pozostałe”.
Będzie zapewne się tłumaczył, że niezna angielskiego ani nie zna się na IT i myślał, że “NONE”, to nazwa systemu operycjnego, a nie było takiego w polu allegro do wyboru.

Ale może niesłusznie tak oceniam.
W szczególności, że oceny ma dobre.

Wyślij wiadomość do sprzedającego.

Jest takie polskie powiedzenie: “klepane jak manta”.

Tak tylko przypominam.

Powiedzenie jest dość stare - może już nie mieć odbicia w rzeczywistości.

Drugie przysłowie, które będzie miało chyba zawsze w pewnym sensie odzwierciedlenie to “Tanie mięso psy jedzą”

To jeszcze może mieszanka typu “kupiła bida szmelc i płacze”.


Dodatkowo się za niego przepłaca, można go było kiedyś kupić nawet za 49-69 złotych.

Nie słyszałem, ale dobre.

ZADAŁEM PYTANIE Z CIEKAWOSCI wiec nie pisac komentarzy Bieda itp

To tak z dobrego serca, żeby Ciebie ostrzec, bo nawet z autopsji wiem, że produkty Manta to atrapy urządzeń.

Chociaż jak już wspominałem mogło to się zmienić.

System operacyjny producenta
Zapewne zmodyfikowany Android, lub ala Android.

1 polubienie

MantaOS? :rofl:

1 polubienie

Tak trudno skopiować nazwę do google?

http://www.manta.com.pl/pl/tel4091s

Jasne, ale jak zwykle, nic nie pisze o systemie. Jest albo system producenta, albo system własny.
Taka właśnie jest manta.

To coś ma raptem 64 MB pamięci wbudowanej z tego, co tak patrzę w Google (na stronie producenta brak informacji na ten temat). Zatem nie szans, by był tam jakikolwiek Android.

1 polubienie

Jakiś mikro system co pewnie najwyżej uruchamia aplikacje z plików jar.

A co ma pisać? Stare nokie też miały “własny” system. Ludzie już zapomnieli co oznacza system producenta.

Kompletnie nie rozumiem po co ta nagonka…

1 polubienie

Czy tylko coś ze mną jest nie tak (pomijając, że cytuje sam siebie)?

“Kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje”

Ok, społeczeństwo nauczyło się, że musi mieć “konkretnie” napisane, a nie że jakiś tam system. Czaisz…

Ludzie! tam nie ma żadnego konkretnego systemu. Jakiś no name skrojony tylko pod tą słuchawkę jak i pierdyliard innych słuchawek pokroju noki 3310, starszych dotykowych szajsungów itp.

W d… się przewraca.

Jak tak bardzo zależy na andku to kupujcie chińczyka za 100zł. Obawiam się jednak że będzie to gorszy wybór niż ten wynalazek.

W takich sytuacjach źródłem wielu cennych informacji może być YT:


Jeden z komentarzy:

Wady

  • w telefonie praktycznie nie działa internet ( nawet GPRS )
  • funkcja głośnomówiąca to nieporozumienie ( słychać echo w tle )
  • bateria 1 dzień
  • po rozładowaniu zerują się ustawienia daty i godziny
  • dzwonki jak by z garnka grało
  • wpisywanie numerów mało intuicyjne
  • aplikacja sms nie czytelna
  • brak wifi

OS - to jakiś wynalazek Manty - jak wspomniano, może to być jakaś modyfikacja Androida, ale raczej nie.

1 polubienie