Dziwny telefon

Witam dzisiaj dostałem telefon że mój nr został wylosowany na jakiejś liście bis czy pis i jest dla mnie premia w wysokości mln złtych musze po prostu zadzwonić pod nr telefonu i sie zarejestrować. Wiecie coś o tym co to jest?? Bo nigdy nie uwierze ze wygrałem mln złotych :stuck_out_tongue:

Aha spytać sie o dokładniejsze dane nie mogłem bo muwiła to maszyna.

Złączono Posta : 10.03.2006 (Pią) 11:21

sorry nie maszyna tylko automat :stuck_out_tongue:

nie daj się oszukać na takie głupstwa !!

Wiesz co to było ?? !!

otóż istnieje coś takiego (oszustwo teleinformatyczne), że dzwoni do ciebie “maszyna” i wciska Ci jakiś KIT - w Twoim przypadku mln pln i w zamian prosi o wykręcenie danego numeru. TY wybierasz ten numer (a raczej kod), który przekierowywuje Twój numer i dzwonisz sobie na krańce świata mimo, że masz odłożoną słuchawkę i nic o tym nie wiesz.

Wiem bo znajomy tak miał, ale całe szczeście, że się do tego dobił w idealnym momencie. To poważna sprawa.

No i pewnie sie zarejestrowałeś , ile pochłoneła kasy ta rejestracja?? a może podałeś jeszcze numer konta łącznie z pinem , tyle sie pisze na temat właśnie takich czy innych sposobów wyłudzania kasy , no ale cóż siła(rządza) pieniądza (milion) bierze góre nad rozsądkiem.

nie niezarejestrowałem najpierw chciałem sie dowiedzieć co wy o tym sądzicie. :stuck_out_tongue:

…i nie radzę. :smiley:

Poczytaj sobie: http://zoliborz.policja.waw.pl/?page=Structure&id=146

…itd.

mialem identyczny przypadek, jak to uslyszalem to je***m słuchawką. Dzien wczesniej dostalem maila o takich telefonach.

Do minie też dzwonili, ale nie przejmowałem się i nie oddzwaniałem, bo wiem, czym to grozi

A propos automatów - dzwonili do was Wojtek O. i Krzysiu C.?

do mnie dzwoniła Krysia z gazowni…

a takie telefony jak mówicie, to jest kretynizm, zapłacicie 150zł za jakieś super nowoczesne nosidełko dla świnki morskiej, a dostaniecie 1zł nagrody :stuck_out_tongue: