Dziwny wpis w autostarcie - poproszę o sprawdzenie logów

Zauważyłem w autostarcie wpis o nazwie : netsh.exe trace postreset , nie wiem co to i dla pewności że to nic groźnego poproszę o sprawdzenie logów FRST.
Frst : Kod: 928761 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!
Addition : Kod: 928762 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!
Shortcut : Kod: 928763 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!

1 polubienie

Uruchom FRST, wciśnij kombinację klawiszy ctrl + y. Otworzy się notatnik, do którego wklej zawartość skryptu. Zamknij i zapisz. W FRST kliknij „napraw”. → https://pastebin.com/raw/HQEeVKew

Przeskanuj komputer https://www.emsisoft.com/en/tools/emergencykit/. Załącz fixlog.txt oraz plik wynikowy z pracy EEK. Podrzuć nowe logi FRST.

Zamieszczam logi z naprawy :
Fixlog - Kod: 929092 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!
Emisoft - Kod: 929093 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!
Dzięki

Przeskanuj jeszcze AdwCleaner — Bezpłatne narzędzie do czyszczenia i usuwania adware | Malwarebytes (pomiń preinstalowane). Pokaż wynik skanowania.

Po wykonaniu czyszczenia załącz nowe logi FRST (frst.txt i addition.txt).

Takie wpisy sa tworzone przez Autorun Organizer lub Glary Utilities.
Dziwne tylko że FRST tego nie pokazał. Z reguły powinno pojawić sie cos podobnego.

HKU\S-1-5-21-710756234-2178141698-3854083811-1001…\RunOnce: [NetworkResetPostReboot] => netsh.exe trace postreset

1 polubienie

Witajcie

Zapewne byłby, lecz użytkownik wyłączył przed skanem FRST

==================== MSCONFIG/TASK MANAGER - Wyłączone elementy ==
 
(Załączenie wejścia w fixlist spowoduje jego usunięcie.)
...
MSCONFIG\Services: GUBootService => 3

lub wykonało się RunOnce

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

2 polubienia

Nie czytałem Addition, Na pewno tak. Choć moim zdaniem przed skanem FRST nie powinno się ruszać tego co wzbudza zaniepokojenie. Logi staja się niepełne.
Ale to już nie moja bajka.

2 polubienia

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.