Dziwny wygląd ikon w tray'u

Cześć

Piszę do Was ponieważ mam pewien problem. A mianowicie od kilku dni niektóre ikony w zasobniku systemowym są dziwnie wyświetlane. Tak jak prezentuje to screen poniżej:

http://cezars.hostit.pl/inne/zasobnik.JPG

Chciałbym się dowiedzieć czy to może być spowodowane. Zaznaczę od razu, iż niedawno aktualizowałem sterowniki do mojej karty graficznej (GeForce GT220) i od tego momentu zaczęły się te problemy. Proszę o pomoc. Dzięki serdecznie

To odinstaluj te stery i zainstaluj stare, jeśli będzie ok to masz przyczynę :razz:

Hej,

:arrow: A czy przypadkiem nie masz ustawionych kolorów w jakości 16-bitowej?

:arrow: Być może aktualizacja się nie powiodła i system korzysta ze standardowych sterowników? Sprawdź w panelu nVidii, z jakiej wersji sterownika korzysta system.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie mogę odinstalować nowych ponieważ zainstalowałem je ze względu na wymagania nowych gier jakie mam zainstalowane w systemie.

Kolory są ustawione w trybie 32=bitowym.

W panelu nVidia korzysta z najnowszych sterowników.

Być może motyw/wygląd się “popsuł”. Ustawi inny lub przeinstaluj.

Ale faktycznie wygląda to na problem ze złym ustawień sterownika grafiki.

Wykonałem, niestety nie pomogło.

Miałem podobny problem na Win 7, po podmianie explorer.exe, ikony stały się rozmyte w trayu, myślałem że restart załatwi sprawę, pomyliłem się…

Sprawę u mnie załatwił CCleaner, wyczyść temp. systemowy itd. Po prostu spróbuj użyć Ccleaner :wink:

Hej,

:arrow: Gdy rozwiniesz tray ukrywający niektóre ikony bądź zmienisz wielkość paska startu albo klikniesz błędnie wyświetlające się ikonki zmieniając status, etc. to czy wyświetlanie będzie poprawne?

:arrow: Czy po aktualizacji sterowników aktualizowałeś też platformę DirectX’a?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zgłaszaj takie uwagi za pomocą odpowiedniego przycisku.

OT - kosz.

Odp na pierwsze pytanie: niestety wyświetlanie się nie zmienia.

Odp na drugie pytanie: tak, aktualizowałem DirectX’a.

Hej,

A ponowne uruchomienie - zabicie i ponowne uruchomienie przy użyciu menadżera zadań - eksploratora Windows’a cokolwiek daje?

:arrow: Czy używasz jakiś innych, modyfikowanych schematów Windows?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wykonałem to co powiedziałeś i niestety efekt pozostaje bez zmian. Co do schematu to używam Media Center Style dostarczonego przez MS. Sprawdziłem teraz także inne style i jest to samo.

Hej,

Czyli wszystko powinno działać poprawnie…

We wtorek 19-go kwietnia nVidia wydała kolejną aktualizację sterowników. Zainstaluj tę najnowszą wersję. Może rozwiązuje ona problem, który przydarzył się Tobie.

Pozdrawiam,

Dimatheus