Dźwiek 5.1 a laptop

(Marcin1191) #1

Witam Wszystkich.

Mam mały problem. Ostatnio kupiłem laptopa Toshiba A200-206. Chciałbym do niego podłączyć głośniki 5.1 Logitech'a ale mam tylko jedno gniazdo w laptopie. . czy istnieje jakaś przejściówka dzięki której mógłbym cieszyć się dźwiękiem ze wszystkich głośników??

dzięki za szybką i profesjonalną odpowiedź.

PS - jeśli ktoś ma jakies informację (wady-zalety) o moim laptopie to również proszę o wypowiedź. Chciałbym wiedzieć czego mógłbym się spodziewać w związku z jego użytkowaniem.

Pozdrawiam Wszystkich

(Maniekz1985) #2

Musiałbyś coś takiego kupić żeby te głośniki 5.1 podłączyć, ale imo nie pyli się, lepiej kup głośniki 2.1

(Antarct) #3

No chyba oszalałeś!

Przecież On już ma kartę dźwiękową... Dźwięk 5.1 (7.1 też) w przypadku notebook'ów oraz części komputerów stacjonarnych wysyłany jest przez kartę dźwiękową przez złącze optyczne S/PDIF. Polega to na tym, że kupując dobre głośniki masz tylko jedno złącze, pozornie wyglądające jak jack, rzeczywiście będące złączem optycznym... Wsadzasz ten kabelek jak słuchawkowy i dźwięk wielokanałowy przesyłany jest wtedy jednym przewodem...

Więcej info: http://pl.wikipedia.org/wiki/S/PDIF

(Marcin1191) #4

A nie ma jakiejś przejściówki do ktorej podłączę 3 kable od głośników i wtedy wetknę jedną wtyczkę do laptopa??

(Maniekz1985) #5

Spoko tyle, że on w laptopie nie ma takiego wejścia :confused:

Czyli chcesz dźwięk z 3-ch kabli puścić po jednym, aha.

(Antarct) #6

Eh, po pierwsze to wyjścia a po drugie optyczne S/PDIF to ma już KAŻDY komputer, ba niektóre 7.1 nawet dwa...

I mój były 3 letni stacjonarny, i mój obecny lapek...

Wygląda i jest tym samym jack'iem, do którego wpinasz słuchawki, czy głośniki... Zresztą łatwo sprawdzić w posiadanym menedżerze dźwięku...

(Maniekz1985) #7

Ty chyba dalej nie rozumiesz.

Toshiba A200-206

• IrDA Nie

(Antarct) #8

(Maniekz1985) #9

W tym jest S/PDIF ale i cena konkretniejsza. Także jeżeli chce koleś na siłę podłączyć te 5.1 to musi kupić to.