Dźwiek 5.1 a laptop

Witam Wszystkich.

Mam mały problem. Ostatnio kupiłem laptopa Toshiba A200-206. Chciałbym do niego podłączyć głośniki 5.1 Logitech’a ale mam tylko jedno gniazdo w laptopie. . czy istnieje jakaś przejściówka dzięki której mógłbym cieszyć się dźwiękiem ze wszystkich głośników??

dzięki za szybką i profesjonalną odpowiedź.

PS - jeśli ktoś ma jakies informację (wady-zalety) o moim laptopie to również proszę o wypowiedź. Chciałbym wiedzieć czego mógłbym się spodziewać w związku z jego użytkowaniem.

Pozdrawiam Wszystkich

Musiałbyś coś takiego kupić żeby te głośniki 5.1 podłączyć, ale imo nie pyli się, lepiej kup głośniki 2.1

No chyba oszalałeś!

Przecież On już ma kartę dźwiękową… Dźwięk 5.1 (7.1 też) w przypadku notebook’ów oraz części komputerów stacjonarnych wysyłany jest przez kartę dźwiękową przez złącze optyczne S/PDIF. Polega to na tym, że kupując dobre głośniki masz tylko jedno złącze, pozornie wyglądające jak jack, rzeczywiście będące złączem optycznym… Wsadzasz ten kabelek jak słuchawkowy i dźwięk wielokanałowy przesyłany jest wtedy jednym przewodem…

Więcej info: http://pl.wikipedia.org/wiki/S/PDIF

A nie ma jakiejś przejściówki do ktorej podłączę 3 kable od głośników i wtedy wetknę jedną wtyczkę do laptopa??

Spoko tyle, że on w laptopie nie ma takiego wejścia :confused:

Czyli chcesz dźwięk z 3-ch kabli puścić po jednym, aha.

Eh, po pierwsze to wyjścia a po drugie optyczne S/PDIF to ma już KAŻDY komputer, ba niektóre 7.1 nawet dwa…

I mój były 3 letni stacjonarny, i mój obecny lapek…

Wygląda i jest tym samym jack’iem, do którego wpinasz słuchawki, czy głośniki… Zresztą łatwo sprawdzić w posiadanym menedżerze dźwięku…

Ty chyba dalej nie rozumiesz.

Toshiba A200-206

  • IrDA Nie

W tym jest S/PDIF ale i cena konkretniejsza. Także jeżeli chce koleś na siłę podłączyć te 5.1 to musi kupić to.