(?) Dźwięk 5.1 do głośników z laptopa przez kartę dźwiękową i bluetooth


(Lexander) #1

Witam,

Poszukuję jakiegoś dobrego rozwiązania do bezprzewodowego dźwięku wysokiej jakości, przesyłanego do głośników po bluetooth.

Posiadam głośniki Logitech Z5500, do których można przesyłać dźwięk analogowo, kablem optycznym i coaxial. Mam też laptopa obsługującego bluetooth w wersji 4.0

Głośniki mają wbudowany przetwornik z 2.0 do 5.1, dzięki czemu dźwięk z MP trójki jest przestrzenny. Chciałbym uzyskać podobny efekt z laptopa, jednak zależy mi na podłączeniu go przez optical lub coaxial (wyższa jakość), a tych źródeł głośniki nie przetwarzają na 5.1. Wobec tego potrzebna mi jest karta dźwiękowa, na przykład Creative sound blaster x-fi 5.1 USB surround pro (dłuższej nazwy nie znalazłem :p). O ile podłączenie jej do głośników optycznie i do laptopa przez USB nie stanowi problemu, zamiana USB na bluetooth wydaje mi się niemożliwa.

Macie jakieś pomysły?


(drunkula) #2

Znaczy chcesz żeby karta muzyczna działała na BT, a dalej sygnał leciał optycznym/coax, tak aby nic absolutnie nie wpinać w laptopa? 


(Dimatheus) #3

Hej,

A co dokładnie chcesz osiągnąć, bo trochę się pogubiłem. Jeśli chcesz połączyć kartę dźwiękową Creatie’a z zestawem kolumn poprzez BlueTooth’a, to niestety nie jest to możliwe, bo karta ta BT nie posiada.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Lexander) #4

Drunkula dobrze to opisał. Wiem, że karta nie posiada bluetooth, ale może jest jakaś technologia bezprzewodowego przesyłania sygnału USB?

Lub jakaś alternatywa pozwalająca na podłączenie karty dźwiękowej, głośników i lapka tak, żeby do niego nic nie wpinać


(Dimatheus) #5

Hej,

Generalnie jest to możliwe. Na przykład tutaj piszą o takich rozwiązaniach. Na Amazonie takie zestawy stoją po około 84$.

Pozdrawiam,

Dimatheus