Dźwięk 5.1 NIE DLA 8?

Witam zainteresowanych.

Otóż mam następujący problem. W moim nowym systemie, windows 8 - karta dźwiękowa creative audigy se po prostu nie chce ruszyć na dźwięku 5.1. Podobnie ma się sprawa z…zintegrowaną dźwiękówką. Ciekawe, prawda? Dodam,że na W7 wszystko latało bez problemu. Na 7 korzystałem z ‘support pack’a’ do audigy, EQ, CMSS-3D wszystko latało perfekcyjnie. Tutaj natomiast pojawiły się schody. Nawet fabryczne najnowsze sterowniki od producenta nie dają rady. Jedynie pojawia mi się Audio Control Panel w Panelu Sterowania, który pełni funkcję ozdobną bo niezależnie od ustawień - gra 2.1. Oczywiście Dźwięk w systemie ustawiony mam na 5.1 - bezskutecznie. Jedynie JetAudio dał radę z efektem ‘X surround’ ale…ale to niczego nie rozwiązuje - głośniki grają o wiele gorzej niż na 7. Test głośników w systemie wykazał, że chodzą wszystkie (panel sterowania, dźwięk, testuj), dlaczego więc w rzeczywistości działają wyłącznie 2 ? Bardzo proszę o Waszą pomoc, od 4 dni nad tym siedzę i już mnie szlag trafia…

Jeżeli podczas testu słyszysz wszystkie głośniki to sterownik jest OK.

Swój problem rozwiążesz włączając w opcjach dźwięku wypełnienie głośników. Nie będziesz słyszał dźwięku stereo w trybie 5.1 bez włączenia funkcji o której napisałem wcześniej (tak właśnie zrobił JetAudio); Urządzenia do odtwarzania -> wybierz Głośniki - Właściwości - w karcie Enhancements włącz funkcję Enable speaker fill.

Czyli bez tej opcji mimo ustawienia 5.1 i CMSS-3D w Audio Console Creative’a nie ma szans na normalne 5.1 ? Powiedz mi jeszcze proszę, gdzie znajdę dokładnie tą zakładkę ‘urządzenia do odtwarzania’ ? Bo niestety w panelu starowania jej nie widzę…

Kliknij Prawym myszy na głośniku.

PS już od czasu Visty były kłopoty z Creativem (do dzisiaj starsze Audigy mają sterownik beta) :frowning:

Co do problemów od Visty - zgadzam się w pełni, dlatego korzystałem na 7 z nieoficjalnych sterowników. Każdy uzytkownik creative’a dobrze zna postać daniel’a k - któremu to zawdzięczamy konsolę i inne cuda gdyż sama firma daje goły sterownik. Poniżej screeny odnośnie tego, że nie mam takich opcji :wink:

3424.jpg

photo sharing sites

4444.jpg

image ru

Dodane 01.12.2012 (So) 1:30

Problem ‘rozwiązany’. Temat do zamknięcia :