Dźwięk 5.1 nie działa, nawet w teście (Logitech z906)

Witam, mam pewien problem z nowo zakupionymi głośnikami :slight_smile: Otóż przy odtwarzaniu muzyki czy filmu, owszem wszystkie głośniki działają jednak czasem w filmie nie ma słów bądź tylko przednie głośniki je odtwarzają. W teście windowsowym jak i tym ze sterowników nawet przy wyborze 5.1 działają tylko 2 przednie głośniki. Przejrzałem już masę tematów, przeinstalowywałem sterowniki, wszystko jest dobrze podłączone a jednak problem dalej występuje :confused:
Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem :slight_smile:

ps. Dodam, że używam karty dźwiękowej zintegrowanej z płytą główną (MSI z97-g43)

Masz włączone sprzętowe kodowanie dźwięku. Użyj przycisku “effect” aby je wyłączyć. W wypadku, gdy materiał źródłowy ma więcej niż 2 kanały, dochodzi do ich zagubienia po włączeniu tego.

Przycisku “effect”? gdzie dokładnie znajdę tą opcję?

Na panelu sterowania głośnikami:

Przycisk pod diodami od STEREO.
To wszystko jest w instrukcji obsługi.

Pomogło tylko na tyle, że w teście w ustawieniach karty dźwiękowej jest teraz poprawnie, w teście trybu surround 5.1 zamiast tylnich głośników działają przednie, a w filmie centralny głośnik odgrywa główną rolę i odtwarza wszystkie dialogi, krzyki itp niezależnie z której strony one by były :confused:

Wyłączyłeś wszystkie efekty? Diody pod “STEREO” powinny być wygaszone.
Czy ustawienia kodeków poprawne? Na którymś etapie dźwięk Ci się miesza i musisz dojść gdzie. Próbuj zmieniać ustawienia, weź przeczytaj instrukcję obsługi od głośników, posprawdzaj czy wszystko poprawnie podłączone. Ciężko na odległość ustrzelić w którym miejscu dokładnie leży problem.

Wszystko już chyba ok, po prostu dialogi lecą zawsze tylko z centralnego a o tym nie wiedziałem :smiley: Dzięki wielkie za pomoc! :slight_smile: