Dźwięk 5.1 wszystkie głośniki równo grają

Witam zakupiłem głośniki 5.1 (creative t6100) i poszukuje programu aby dźwięk z tylich głośników wydobywał się głośniej ( tak jak z przednich) wiem że ich zadankiem jest odbijanie dźwięku ale chciałbym usłyszeć dźwięk z wszystkich głośników jednakowej głośności . z góry dzięki.

Oto parametry mojego kompa:

Windows XP SP3.

Płyta główna - MSI 770-C45 s.AM3

Dźwiękówka - Realtek ALC888 HD Audio codec

Foobar2000 ma taką funkcję, ale niestety centralny nie działa (może i da się, żeby dział, ale tego jeszcze nie odkryłem).

To może zainstaluj ffdshow,ustaw żeby był domyślnym dekoderem dla wszystkich formatów audio jakie obsługuje lub tych które cię interesują.

Potem włącz mikser i tam możesz wszystko tak jak ci pasuje ustawić.

Dodane 22.10.2009 (Cz) 19:27

AC3Filter ma podobne możliwości,można wszystko nawet dokładniej ustawić,nie obsługuje jednak tak wielu formatów jak ffdshow.

A jest gdzieś jakas instrukcja do tego bo ten cały mikser to same 1 i 0 . Więc ustawiłem wszystko na 1 ale niewidać efektu.

I jak ustawic ten sterownik na domyślny dekoder?? Czy ten AC3Filter obsługuje mp3 i wav??

wkrótce wstawie tutaj link do postu który kiedys napisałem jak podpiąć zestaw 5.1 do komputera, ze screenami ustawień, sterowników sprzętowych, filtra AC3 i ffdshow, bo na razie mam brak czasu :wink:

I tak apropo tylne głośniki nie odbijają nic, tylko odtwarzają odrębne ścieżki dzwiękowe jeżeli film ma sześć(6) kanałów lub np jakaś gra pozwala na ustawienia 6-cio kanałowego dzwięku jak Gothic 3, Q4 czy Bioshock , efekty wtedy na prawdę wymiatają :slight_smile:

AC3Filter nie obsługuje mp3 i wav.W ffdshow przy instalacji masz możliwość wyboru jakie formaty audio-video ma obsługiwać.Lub jeśli już zainstalowałeś to wchodzisz na START-ffdshow-ustawienia dekodera audio ffdshow i tam w 1 zakładce(kodeki) wybierasz co cię interesuje.Potem ‘‘zaptaszkuj’’ zakładkę mikser i ustaw tak jak ci odpowiada.W obu kodekach można a nawet trzeba :smiley: wpisać wartości inne niż 0 i 1.

Dodane 25.10.2009 (N) 10:39

Masz czas napisać posta,ale na wklejenie linku już zabrakło?Dziwne :?