Dżwięk 5.1

Hej.Zamierzam kupić głośniki 5.1 ale karte dżwiękową mam na płycie.Czy bedzie ona odtwarzac dzwięk na wszystkie głosniki?W kompie mam napisane dzwięk 6-kanałowy i w opcjach dzwięku jest funkcja wyjscie 5.1.Dzięki

no to jeśli karta jest 5.1 to bedą grać wszystkie głośniki gdy będzie słuchał dzwięk w formacie 5.1 :stuck_out_tongue:

jak stereo to domyślnie będą grały dwa + subwofer :stuck_out_tongue:

ale powinna być jakaś opcja w sterach by podczas grania stereo i tak grały wszystkie głośniki

Hey !!

W tej płycie ASUS’a - jeśli podpis dotyczy Twojego komputera - jest zainstalowany kodek AD1986A, więc nie powinno być najmniejszego problemu z dźwiękiem 5.1 - i to zarówno w wersji analogowej - przez trzy wyjścia jack’owe - jak i cyfrowej - wyjście S/PDIF na płycie głównej…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Wszystkie głośniki będą grać, ale być może będziesz musiał odpowiednio ustawić zworki na płycie. Moja płyta (Asus A7V880) ma 3 gniazda typu mini-jack: na mikrofon, na głośniki oraz wejście liniowe. Gdybym chciał podłączyć głośniki, których aktualnie używam (Creative SBS 560), to miałbym problem, bo one mają aż 3 wtyczki (głośniki przednie, głośniki tylne oraz głośnik centralny i subwoofer). Aby temu zaradzić musiałbym przestawić zworkę na płycie i wtedy gniazda zmieniają swoje funkcje. Zajrzyj do dokumentacji, tam powinno być opisane dokładnie, jak podłączać głośniki systemu 5.1 do zintegrowanej karty.