Dżwięk a sterowniki

Witam.

Wczoraj, zainstalowałem sobie windows7 tak poprostu i na starcie nie miałem dźwięku nie mówiąc o tym, że nie chciał się aktywować bo niby zły klucz :?

Stery od sieciówki bez problemu zainstalowałem, ale dźwięku nadal nie miałem więc postanowiłem, zainstalować wszystkie stery z płytki dołączonej do mobo oczywiście pod Viste, instalacja zatrzymała się na 83% to zresetowałem komputer o dziwo same zaczęły się dalej instalować. Zainstalowały się to prosi o restart zrobiłem to, a po nim jeszcze raz prosi :o

I już problemy system nie chciał wstać etc. no to skasowałem go bo nie miałem co innego robić.

Posiadam karte dźwiękową Realtek ALC883 @ nVIDIA MCP61 - High Definition Audio Controller

Tak mi pokazuje w everescie bo nie wiem gdzie indziej to spr. więc tu moje pytanie czy posiada ktoś tą karte lub wie gdzie pobiorę stery do niej?

Ps. jeśli się już mogę wypowiedzieć nie licząc tych problemów bo to jest beta, szybko chodzi bardzo stabilnie lepiej niż windows XP wiadomo zżera więcej ramu, ale to nie problem co dziwne bez problemu zadziałał Grid :smiley:

Eh… dodam, że na everescie na 7 pokazuje mi temp proca w okolicach 18 stopni a na XP 50 :o

Porchekarera ,

a na windows update nie ma dostępnych sterowników ?

Sprawdź, bo większość komponentów ma jeszcze sterowniki na windows update :lol:

A jak nie, to wejdź na stronę producenta, i ściągnij najnowsze sterowniki do swojego sprzętu.

Zainstaluj UAA - Universal Audio Architecture :

http://www.gigabyte.pl/download/mb/driver/74/

Po rozpakowaniu wyszukaj ASetup - kliknij dwa razy, poczekaj, zrestartuj komputer.

Zainstaluj sterowniki Realtek R2.03 na Vistę :

http://www.sterowniki.net.pl/koment.php … 8cf2bd5289

  • zrestartuj komputer.

Mam tą samą kartę i system XP Prof. SP3.

Tego pierwszego nie moge zainstalować, bo niby mam inny język windowsa, ja tam nawet eng nie widze :stuck_out_tongue:

Ale te stery się zainstalowały, nie wiem już co robić ustawiam na line in/ wejście liniowe i wogule nie moge skonfigurować już mnie coś bierze.