Dźwięk chodzi zbyt cicho

Mój brat ma problem z dźwiękiem. Wszystkie suwaki ma dosunięte na maksymalną wartość, mimo to dźwięk w słuchawkach nadal jest minimalny. Przeinstalowanie sterowników nie przyniosło rezultatu. Any ideas?

Nie ma suwaka na Słuchawkach ? Jaki Model ?

Nie ma. Jakieś tanie Sennheisery. Ale podłączałem moje i jest to samo, także coś w systemie jest nie tak.

Być może słuchawki są przeznaczone do pracy ze wzmacniaczami i mają dużą rezystancję. Takie słuchawki podłączone do komputera grają cicho. Słuchawki komputerowe mają rezystancję 60 Ohm i mniej. Natomiast słuchawki przeznaczone dla wzmacniaczy(u mnie Sennheiser HD420) mogą mieć nawet 600 Ohm, wzmacniacz komputera , telefonu czy odtwarzacza MP3 nie wysteruje ich prawidłowo. Poza tym sprawdź czy w używanym odtwarzaczu(n.p. WinAmp) dźwięk nie jest wyciszony. Podaj modele waszych słuchawek. Zajrzyj też tu: http://www.sennheiser.com.pl/ i poczytaj od tego miejsca:

.

Tyle, że wcześniej grały bardzo głośno :slight_smile: To nie wina słuchawek. Poza tym na moich jest to samo.

sprawdź czy jakiś odtwarzacz ‘nie przejął’ sterowania głośnością systemową albo czy nie jest zaznaczona opcja normalizacja/wyrównanie dźwięku. jak grają słuchawki po podpięciu do innego sprzętu?

Czyli nie wszystkie, program / głośność ogólna systemu / mikser systemowy / właściwości poziom głośności urządzenia / komutacja (może masz włączony jakiś soft korzystający z mikrofonu ? / sterownik (tam potrafią być i 4 suwaki dot. głośności + 2 przełączniki + aqualizer)

Wszystko jest na max. Słuchawki u mnie działają głośniej.

Ok, ale jak zobaczyć te opcje?

Nie podałeś nazwy / wersji sterownika. Zazwyczaj obok aqualizera lub obok pokrętła głośności

Realtek High Definition Audio Codecs R2.71

Dodane 29.07.2013 (Pn) 21:07

A słuchawki to Sennheiser MX300

Windows 7?

Jak tak to kliknij na ikonkę głośniczka w trayu i ukaże ci się pasek regulacji głośności i pod nim będziesz miał mikser kliknij to i zobacz czy nie jest gdzieś wyciszone.

XP. Wszystko jest na max, pisałem już.