Dźwięk dla Ensoniq 5880 AudioPCI - brak sterowników

Jak w temacie. Nie mogę poszukać sterowników do tej karty. Są tylko dla Windowsa XP, których tak naprawdę nie musiałem ściągać, bo XP sam je zainstalował. Czy jest chociaż jakiś sterownik od Visty albo jakiś sposób na dźwięk w Win7 na tej karcie?

Dodam że w Linuxie chodzi na sterowniku ENS1371.

Nie ma i pewnie nie będzie bo to stara karta, nawet bardzo :smiley:

Jedyne co możesz spróbować to uruchomienie sterownika dla XP ‘‘jako administrator’’ w trybie zgodności z XP lub rozpakować sterownik dla XP i próbować instalacji ‘‘ręcznej’’ przez panel sterowania.Czy zadziała nie wiem, ale warto spróbować.Ale jeśli chodzi o sprzęt z twojego podpisu to ani Vista ani 7 raczej dobrym pomysłem nie są.

No a jak z kartą zintegrowaną NVidia nForce2 with CMI9739 (ok 2003 rok). Aktualnie jest wyłączana (bo po co ma być wyłączona jeśli korzystam z lepszej). Ale czy dla niej można poszukać jakiś sterów? Bo też jest z tym dość słabo, nawet XP miał kłopoty.

PS. co do sprzętu to RAMu brakuje, poza tym wyrabia się. Używam go raczej rzadko.

Podaj model płyty głównej lub poszukaj sterowników na stronie jej producenta. Jeżeli będą do Windows Vista to Masz 90% szansy na powodzenie (instalator trzeba uruchomić w trybie zgodności z Windows Vista).

Tutaj podobna sytuacja, brak sterownika dla systemu nowszego niż XP dla integry jaki i samego chipsetu płyty głównej.