Dźwięk Enemy Territory

Witam, posiadam Ubuntu 6.06. Niedawno zainstalowałem Wolfenstein Enemy Territory wszystko ładnie śmiga oprócz dźwięku. Poprostu nie ma głosu. Karte dźwiękową mam zainstalowaną na 100% dobrze.

Z góry dzięki!

Witam mi na slackware 10.2 pomogło wpisanie w konsoli

jako root chmod 777 /dev/dsp

Wojtano z twojego postu nic nie wynika, przyczyn tego moze byc kilka, niedawno pisales ze nie umiales zainstalowac sterowników do grafy, teraz widze ze ci sie udalo (bo gra chodzi) ale znowu dzwiek nie chodzi…Bedziesz zakladal co raz temat z kolejnym typowym problemem początkujacego? :slight_smile:

Najpierw powiedz czy dzwiek w systemie ci dziala, jaką masz karte, czy zaktualizowaleś system. Na przyszłość wiecej czytaj na forum swojej dystrybucji, to naprawde nie boli.

echo "et.x86 0 0 direct" > /proc/asound/card0/pcm0p/oss

Na przyszłość polecam poszukać.

hmmmm…

Nie działa? Jak to możliwe!

Aaaa już wiem zapomniałem o sudo:

Niestety znowu nic. Ale masz rację następnym razem będe lepiej szukał…

Złączono Posta : 11.07.2006 (Wto) 10:21

knapik napisałem przecież w pierwszym poście:

Więc mówie, że dźwięk przy włączaniu systemu i wyłączaniu działa. Poprostu dźwięk nie działa w grze Enemy Territory ( TYLKO w niej).

Zakładacie, że szukać i czytać nie potrafie a sami macie z tym problemy…

Pozdrawiam gorąco!

Zaloguj się na roota przez su. U mnie to działało, tylko że na Debianie :clever: No chyba że Ubuntu nie wspiera OSSu, to dźwięku w ET nie uświadczysz.

To ze te polecenia dzialalo na debianie nie znaczy ze zadziala na ubuntu. A poza tym zawracasz gitare w tym momencie Wojtano, jestes poczatkujacy, nie rozumiesz wielu rzeczy, troche cierpliwosci ok? Poza tym to jest dosc specyficzny “problem” i rozwiazanie jest inne dla kazdej dystrybucji, tak naprawde nie wiadomo jak ci pomoc bo nikt nie wie czy NA PEWNO dobrze skonfigurowales karte, czy zaktualizowales system, czy czegos nie zrobiles zle itp.

Przeszukalem przed chwila forum ubuntu i jest tam chyba ze 20 tematow o Enemy Territory, wiec dziwie sie ze nie zaczales od ich przeczytania.