Dźwięk i animacja przed logowaniem

Witam. Chciałbym zrobić coś takiego, żeby przed logowaniem do systemu windows ( jeszcze w trakcie rozruchu) można było wyświetlić animację i dźwięk. Znajomy na laptopie, zaraz po naciśnięciu przycisku POWER ma wyświetlaną animację ASUS i do tego dźwięk. Czy da się coś takiego zrobić?

Pozdrawiam

Hej,

To jest po prostu logo, które wyświetlane jest zamiast informacji o stanie testów POST w BIOS’ie. I to akurat zależy od producenta laptopa - może być same logo (większe lub mniejsze) lub logo z dźwiękiem. Ale samemu takowego dodać się nie da. Sprawdź w ustawieniach BIOS’u, czy masz dostępną opcję Fast Boot, Silence Boot lub Full Screen Logo- włącz ją na Enabled i oceń, czy takie logo Cię satysfakcjonuje… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wielkie dzięki Dimatheus, Nie mam funkcji Fast Boot i Silence Boot, ale mam Full Screen Logo, włączyłem ją i ukazało mi się logo Gigabyte S-series xD Czyli to zależy od sprzętu tak? To np. jak mam proca intela, to jest możliwe zmienić żeby wyświetlało się Intel Core 2 Duo zamiast Gigabyte? Na pewno nie da się zmienić na swoje? (i dodać dźwięk) :smiley:

Witaj,

Nie tyle od sprzętu, lecz od producenta płyty głównej zmontowanej w komputerze/laptopie.

Co prawda niektóre komputery wyświetlają logo Intela, ale zdefiniowanie samemu tego, co ma się wyświetlać, niestety nie jest to możliwe - no chyba że przez modyfikacje BIOS’u. Ale takie próby mogą skończyć się unieruchomieniem płyty głównej… #-o

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok, dzięki, jakoś to przeżyje :smiley: A czy można ustawić takie coś zaraz po logowaniu? Czyli coś na kształt ekranu powitalnego? Zależy mi żeby była animacja i dźwięk.

Pozdrawiam

Hej,

Nie wiem, jak z dźwiękiem, ale zmiana obrazu startowego w Windows na pewno jest możliwa - wtedy zamiast standardowej ikonki i paska może pojawić się coś dowolnie innego. Nieco informacji o tym znajdziesz tutaj i tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki, nie miałem na myśli akurat ekranu bootowania, tylko np, jak juz kliknę na ikonkę logowania, wpiszę hasło i jest napis zapraszamy itp. Chodziło mi o to żeby to zrobić zamiast tego napisu animacje i dźwięk do tego. Jeśli się nie da, to może być wyświetlana odrazu po tym ekranie ,zapraszamy" Czy ktoś wie jak to zrobić?

Hej,

Z tego, co poszperałem na forach możliwości takie - choć niepotwierdzone przeze mnie - daje program Style-XP oraz LogonStudio.

Pozdrawiam,

Dimatheus